Letuška prozrazuje, proč byste si nikdy neměli v letadle opírat hlavu o okénko

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Cestovani
Zdroj: Shutterstock

Cestování je věc, která chybí úplně každému. Pokud patříte k těm, kteří se před každou cestou zodpovědně testují, bude se vám hodit pár rad při cestování letadlem. Podívejme se, proč byste měli vynechat věc, kterou pravidelně při dlouhých cestách děláte.

Linda Ferguson pracovala jako letuška dlouhých dvacet čtyři let. Před nedávnem všem cestujícím doporučila, aby si rozmysleli, zda si při dlouhém letu odpočinou opřením o okénko. Dále také dala doporučení mít u sebe antibakteriální ubrousky pokaždé, když se vydáváte na palubu letadla.

Místo u okýnka za každou cenu

Linda Ferguson, která ve vzduchu strávila mnoho let, řekla: „Skoro pro každého je místo u okénka velká radost. Můžete se těšit na nádherné výhledy, ale nikdy byste si neměli opírat hlavu o samotné okno.“

Ptáte se proč? Sama letuška uvedla, že nespočetněkrát viděla lidi u okýnka kýchat a kašlat a dělat „kdo ví co jiného“. „Samozřejmě vidím cestující, kteří si při nástupu do letadla očistí sedadlo a opěradla dezinfekcí. Ne však každý toto udělá,“ dodala Linda.

Sama si myslí, že pokud by existoval přístroj, který by umožnil rozsvícení bakterií v letadle, všichni cestující by byli překvapeni. Rozhodně si proto při cestování dávejte pozor a v letadle se nedotýkejte obličeje.

Do diskuze se zapojili i další zaměstnanci a cestující

Na sociálních sítích existují velice populární účty, jejichž jediným účelem je zkoumání a pozorování lidí na jejich cestách. Bosé nohy na opěrkách hlavy sedadel a používání malých větráků k sušení prádla je zde denním chlebem.

Další zaměstnanci a cestující se také podělili o zážitky z letadel. Sami si pak dávají velký pozor, čeho se při cestování dotýkají. Velkým problémem jsou totiž i stolky, které jsou při letech hojně využívány.

Jeden z komentujících na sociální síti dodal: „Stolky v letadle jsou doopravdy nechutné. Ani si nepamatuji, kolikrát jsem viděl, jak jsou na nich přebalovány děti, lidé na ně zvraceli nebo na nich krváceli.“

Doporučujeme si tedy na váš další výlet zabalit velké množství dezinfekčních ubrousků a před cestou vaše sedadlo, stolek i okénko pořádně vyčistit.

Zdroj: Mirror

Autor: Štěpán Pacík


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články