Ladislav Hojer zavraždil 5 žen, části jejich těl pojídal. Svými činy se chlubil v hospodě

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Ladislav Hojer
Zdroj: Milan Kammermayer / CNC / Profimedia

Zavraždil celkem pět žen, o jednu další vraždu se pokusil. Za své činy byl Ladislav Hojer odsouzen k trestu smrti. Kromě toho, že byl jedním z československých sériových vrahů, proslavil se především tím, že části těl svých obětí pojídal.

Jeho rodiče zemřeli, když byl malým chlapcem. Vyrůstal jen po boku staršího bratra. Jako malý neměl skoro žádné kamarády, okolím byl považován za podivína. Kvůli nižší inteligenci navštěvoval zvláštní školu a pak se vyučil sklářem, píše Dotyk.

Chyběl mu soucit s druhými

Hojer vyrůstal ve špatném prostředí, chyběla mu rodičovská láska a v mnohém byl zaostalý. I proto si podle lékařů nikdy neosvojil některé pocity. Úplně mu chyběl například soucit s druhými. Proto byl schopný své oběti vraždit bez mrknutí oka.

V roce 1978 bylo v Děčíně u řeky nalezeno tělo devětadvacetileté ženy. Ta vedla poměrně promiskuitní život, a policie se tak dlouho ztrácela ve stopách. Až později přisoudili vyšetřovatelé vraždu právě Hojerovi.

Část genitálií a ňader snědl

Jednou z obětí Ladislava Hojera byla teprve osmnáctiletá dívka. Tu zavraždil v Brně. Z jejího těla odřízl genitálie a ňadra, vše si odvezl domů. Povařil je a část jich snědl s hořčicí a křenem. Při vyšetřování uvedl, že mu pokrm nechutnal, a zbytek tak spláchl do záchodu.

Jelikož se každá z vražd odehrála v jiném městě, policisté je nejprve nedávali do souvislosti. Až později se jim podařilo všechno spojit v jeden případ.

Vraždou se pochlubil v hospodě

Hojer miloval, když se mu ženy bránily, žadonily o milost a prosily, aby je ušetřil další bolesti. Jeho touhy ale vzrůstaly a on si přestal dávat pozor. Jednapadesátiletou ženu zavraždil jen 300 metrů od svého domu. A její vraždou se pak chlubil v hospodě.

Nakonec policie díky výpovědím lidí z okolí vraha odhalila. Ladislav Hojer se ke všem vraždám postupně doznal, dokonce je policistům popsal velmi detailně. Byl odsouzen k trestu smrti.

Ačkoli se svými oběťmi neměl slitování, o svůj život se bál. Těsně před smrtí oběšením se podle serveru Čti doma strachy pokálel. Jeho život skončil ve věku 28 let.

Zdroj: Čti doma, Prima ZOOM, Dotyk

Autor :Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články