La Veneno byla v mládí za svou touhu stát se ženou bita. Později se proslavila jako krásná transgender tanečnice a zpěvačka

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
La Veneno
Zdroj: Fidel Lorite, CC BY 3.0 , via Wikimedia Commons

Cristina Ortiz Rodríguez se narodila původně jako José. Přišla na svět do rodiny, která nikdy nebrala její osobnost takovou, jakou ona sama cítila. Vyrostla v diskriminačním a kulturně nepřipraveném prostředí. Teprve po odstěhování se do Madridu, kde se stala veřejně známou transgender osobností, mohla být sama sebou.

Cristina, která se proslavila především pod pseudonymem La Veneno, se začala konečně oblékat jako žena, vystupovat v travesti show, bavit se s lidmi, kteří jí byli blízcí. A nakonec se stala ikonou, která pro LGBTQ komunitu vždy bude velmi důležitá.

Sebevědomí musela opět najít

Když žila s rodinou, bývala často bita, píše NSS G Club. Rodiče ji nikdy nepřijali, snažili se ji násilím přesvědčit, že se narodila jako chlapec a měla by jím také být. V dětství byla často podceňována, když potom od rodiny odešla, trvalo jí dlouho, než našla ztracené sebevědomí.

La Veneno se stala slavnou osobností, o které bylo natočeno několik dokumentů. Mluvila o tom, že člověk by měl být vždy sám sebou, popisovala, jak se z osobnosti s nízkým sebevědomím stala slavnou transgender ikonou.

Neuvěřitelná krása

La Veneno byla považována za jednu z nejkrásnějších transgender tanečnic ve většině barů. Její křivky obdivovala nejedna žena, oblíbená byla ale také pro své zlato v hrdle, díky kterému vystupovala mimo jiné jako zpěvačka, uvádí Hyper Allergic.

19. listopadu roku 2016, krátce poté, co vyšla její biografie, bylo oznámeno zmizení umělkyně. O pár dní později se svět dozvěděl, že La Veneno zemřela, okolnosti její smrti jsou ale neznámé.

Podle serveru Hyper Allergic je spekulací mnoho, některé informace mluví o sebevraždě, jiné o tom, že byla žena dokonce zavražděna. Podle některých zdrojů šlo o autonehodu. Skutečná příčina jejího úmrtí zůstává ale záhadou.

Zdroj: Film Daily, NSS G Club, Hyper Allergic

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články