Když se probudila, leželo vedle ní dítě. Příběh ženy, která porodila ve spánku

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
porod
Zdroj: Shutterstock

Pro mnoho žen by to nejspíš byl vysněný zážitek. Žádná bolest, žádné tlačení, zkrátka se jen probudit a najít dítě ležet vedle sebe. Jenže tak snadné to podle uživatelky TikToku, která se se svým příběhem svěřila, nebylo. Nechybělo totiž moc a dítě se mohlo udusit. Informuje o tom Daily Mirror.

Video na TikToku, ve kterém se uživatelka Amy svěřila se svým zážitkem, získalo během krátké chvíle přes 630 000 shlédnutí. Není divu. Hned první slova totiž zaujala snad každého, kdo na video klikl: „Porodila jsem ve spánku.“

Amy na konci videa vyzvala k tomu, aby jí ostatní do komentářů popsali svůj zvláštní zážitek s porodem. Je ale pravděpodobné, že ji jen tak někdo nepřekoná. To, co se odehrálo v jejím případě, je totiž opravdu neobvyklé.

Po injekci jsem usnula

„Byla jsem unavená. Ležela jsem na porodním sále a už dvanáct hodin v kuse jsem měla velmi bolestivé kontrakce,“ popisuje Amy. „A tak mi doktoři dali injekci epidurálu,“ svěřuje se.

Po injekci Amy usnula, ovšem nebylo to na dlouho. Po několika minutách ji vzbudila zdravotní sestra. „Požádala mě, abych se otočila. Na monitoringu se prý ztratila srdeční činnost miminka.

Vyděsila jsem se, ale ona mě uklidnila, že se jistě ozvy vrátí, jakmile se trochu posunu. Když jsem se posunula zjistila jsem, že miminko leží vedle mě na posteli pod dekou,“ popisuje.

Lékaři začali okamžitě jednat. Zpočátku se báli, že miminko nedýchá, ale hned se ukázalo, že je všechno v pořádku.

Miminko se po plácnutí po zadečku rozplakalo a všichni si oddechli.

„Děťátko je zdravé, nic se mu nestalo. Je silné, krásné, prospívá a dělá mi radost,“ popisuje novopečená maminka. „Ten strach, který jsem v danou chvíli zažila, ale nikdy nezapomenu.

Hodně lidí si možná myslí, že porodit ve spánku je bezbolestný a skvělý zážitek. Pravda ale je, že já usnula právě kvůli bolestem a epidurálu, který jsem na ně musela dostat. Následný strach byl navíc k nepopsání.“

„Jakou injekci, že jsi to dostala? To bych možná potřeboval taky v některých životních situacích,“ napsal jeden z fanoušků. „Někdy bych chtěl zkrátka usnout a počkat, až se problémy vyřeší,“ přidává se další.

„Ten strach si dovedu živě představit,“ soucítí s Amy jedna z fanynek. „Na druhou stranu, být to já, asi také zkrátka vylezu na svět, zachumlám se do deky a spím,“ dodává.

Někteří fanoušci jsou k celému příběhu skeptičtí a ptají se, zda je vůbec možné takovýmto způsobem porodit. Podle několika lidí je příběh smyšlený a jeho cílem je přilákat pozornost.

Amy ale dodává, že by na svém dítěti nikdy nezískávala fanoušky. Je pro ni vším a ona jen chtěla ukázat, jakým způsobem přišel nový člen její rodiny na svět. Negativní komentáře si k srdci nebere.

Zdroj: TikTok, mirror.co.uk
Autor: Šárka Cvrkalová


Související články