Kauza toaletní papíry: Žena z Austrálie prodává 378 rolí za dvojnásobek ceny

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Boj o toaletni papir
Boj o toaletni papir

S koronavirovou krizí jde ruku v ruce také šířící se panika. Lidé bezmyšlenkovitě začali nakupovat zásoby, což později vedlo k tomu, že na ostatní nezbylo nic. Stejná situace se stala také v Austrálii, kde lidé nejvíce bojovali s nedostatkem toaletního papíru. 378 rolí do své domácnosti nakoupila také maminka z Morayfieldu.

Na internetu se objevil pobuřující inzerát

Vše začalo ve chvíli, kdy jedna žena z malého předměstí poblíž Brisbane nahrála na sociální síť Facebook inzerát. Nabízela v něm 378 rolí toaletního papíru, ovšem za přemrštěnou cenu, která mnohé uživatele na internetu pobouřila.

Regály obchodů zely prázdnotou. Po toaletním papíru nebylo ani památky a ostatní uživatelé získali pocit, že se žena jen snaží na nepříjemné situaci vydělat.

Snímek inzerátu brzy obletěl svět

Nezůstalo však jen u sociální sítě Facebook. Snímek inzerátu se brzy dostal i na Reddit, kde uživatelé reagovali stejně. Nikdo neměl s mladou maminkou soucit a všichni její chování popisovali jako nemorální.

Zdroj: Reddit

„Nikdo nepotřebuje tolik toaletního papíru pro jednu domácnost,“ reagoval uživatel v komentářích. Ostatní mu dávali za pravdu a jednání mladé maminky odsuzovali.

Žena se vymlouvala na to, že jí jen přebývají zásoby

Mladá maminka se obhajovala tím, že jí nešlo o špinavý business, ale naopak se na koronavirus chtěla důsledně připravit. Tvrdí, že právě proto nakoupila tak velké množství toaletního papíru, ale nyní zjistila, že ho má až příliš.

Vinili maminku z toho, že se chtěla na této tragické události obohatit. Hlavně argumentovali tím, že je cena toaletního papíru přehnaná. Zatímco běžně balení stojí v přepočtu kolem 250 Kč, tato žena se jej rozhodla prodat za 500 Kč.

Prodávající se stala terčem internetového linčování

Její slova nebyla nic platná. Internetoví uživatelé měli jasno. Spustila se smršť negativních komentářů, což ženu přinutilo k dalšímu vyjádření. To ovšem vedlo k ještě horšímu virtuálnímu konfliktu. Uvedla totiž, že jí ostatní uživatelé viní zbytečně.

Supermarkety na podobné problémy reagují tím, že zavádějí omezení prodeje. Snaží se hlavně předejít podobným případům hromadného nakupování, které by vedlo k okrádání dalších lidí.

Autor: Tereza Hotovcová
Zdroj článku: Zpravodajství The Sun


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články