Josef Fritzl znásilňoval ve sklepení dceru, která mu porodila 7 dětí. Jeho žena o tom neměla tušení

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Josef Fritzl
Zdroj: Profimedia

Elisabeth Fritzl prožila téměř čtvrt století zamčená ve sklepě. Po 24 let ji držel pod zámkem její vlastní otec, který ji týral a prováděl jí věci, které si jen tak někdo nedovede představit. Postupně s ní navíc zplodil sedm dětí.

V roce 1984 Josef Fritzl požádal svou dceru, zda by mu s něčím nepomohla ve sklepě. Mělo se jednat o nasazení dveří a nějaké další úpravy ve studené místnosti pod schody. Jenomže namísto poděkování dceru ve sklepě zamkl.

Ta to nejprve považovala za vtip. Brzy ale pochopila, že se stala vězeňkyní vlastního otce. Pár dní musela snášet jenom zimu, vlhko a hlad. Pak ale následovalo mučení, kterým žena procházela po více než dvě desítky let.

Jeho žena o tom neměla tušení

Josef Fritz své ženě řekl, že dcera utekla z domova, uvádí server All That’s Interesting. Měla se podle jeho slov přidat k nějakému náboženskému kultu.

Její matka tak neměla tušení, že je dcera ve skutečnosti zamčená ve sklepě. Její útěk z domova oplakala, po tehdy již dospělé dceři ale nikdy nepátrala.

Fritzl mezitím navštěvoval pravidelně po nocích Elisabeth ve sklepení, kde ji fyzicky i psychicky týral a znásilňoval. Během let v zajetí žena porodila 7 dětí.

O některé z nich se Josef Fritz s manželkou starali. Muž je totiž nechával na prahu domu, kde je jeho žena našla, píše Daily Mail. U dítěte byl vždy vzkaz psaný dceřinou rukou. O dítě se prý nedovede postarat, a prosí proto rodiče, aby si ho vzali na starost. Tyto dopisy samozřejmě Fritzl donutil dceru napsat.

Zachránilo ji nemocné dítě

Elisabeth Fritzl se ze sklepení dostala v roce 2006. Tehdy jí bylo 42 let. Jedno z jejích dětí totiž onemocnělo a Josef souhlasil s tím, aby mu byla poskytnuta lékařská péče. Toho žena využila a unikla.

Všechno ihned nahlásila na policii, která muže zatkla. Ten byl nakonec odsouzen k doživotnímu vězení. Jeho dcera změnila identitu a odstěhovala se na neznámé místo, aby se vyhnula zájmu médií a mohla konečně v klidu odpočívat.

Zdroj: Daily Mail, All that’s interesting, Mirror, The Guardian

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články