Joe Metheny: Z masa svých obětí vyráběl hamburgery. Prodával je nic netušícím zákazníkům

od Silvie Grulichová
3 minuty čtení
hamburger
Zdroj: Len Rizzi (photographer), Public domain, via Wikimedia Commons

Ačkoli se vyšetřovatelům podařilo spojit Joea Methenyho pouze se třemi vraždami, sériový vrah a kanibal tvrdil, že zabil celkem 13 obětí. Mnohé z nich dokonce proměnil v masové placičky, které prodával nevědomým zákazníkům ve stánku u silnice v Baltimoru. Lidské maso bylo podle něj téměř k nerozeznání od vepřového, a hladoví strávníci tak neměli šanci poznat, na čem si vlastně pochutnávají.

Když v prosinci roku 1996 policie Joea Methenyho zatýkala, očekávala, že se s nimi více než dvousetkilový muž bude rvát a bránit se. Co nečekali, byla jistá odevzdanost a přímé, velmi podrobné přiznání činů, na jejichž obhajobu Metheny dodal: „Jsem velmi nemocný člověk.“

Vyšetřovatelům popsal, s jakou brutalitou znásilňoval, vraždil a rozřezával sexuální pracovnice a lidi bez domova. Tyto oběti však sloužily jako náhrada za jeho jediný zamýšlený cíl – přítelkyni, která od něj utekla.

Snad nejvíce znepokojivé je, že část masa obětí sám snědl a zbylé maso pak naservíroval dalším lidem. Ti neměli tušení, že vrahovi vlastně pomáhají odklízet jeho oběti, a nevědomky se tak konzumací hamburgeru ve stánku u cesty dopouštějí kanibalismu.

V dětství se často cítil osamocený

Joseph Roy Metheny se narodil v roce 1953 v marylandském Baltimoru. Jeho právníci později uvedli, že byl v dětství zanedbáván. Otec byl alkoholik a matka často nebyla doma, protože si brala směny navíc, aby uživila šest dětí.

O jeho dětství toho není mnoho známo a Metheny si o něm hodně vymýšlel. Tvrdil například, že matka je mrtvá a že byl nucen žít v dětském domově.

V armádě experimentoval s drogami

Podle matky byl Joe chytré dítě a jako malý nebyl zlý. V roce 1973 vstoupil do armády a krátce poté s rodinou přerušil kontakt. V armádě měl začít užívat heroin.

Po odchodu z armády začal pracovat jako dělník v dřevařských skladech a později jako řidič kamionu. Stále se však pohyboval mezi drogově závislými. Mezi nimi si i našel přítelkyni. A poté se stala událost, která v něm vyvolala touhu po pomstě.

V roce 1994 žil Joe Metheny s přítelkyní a šestiletým synem v jižním Baltimoru. Jako řidič kamionu byl často na cestách. Když se po jedné z dlouhých štací vrátil domů, zjistil, že se jeho přítelkyně sbalila a odešla neznámo kam – i s jejich synem.

Byla stejně jako on drogově závislá a Joe si myslel, že odešla s dalším feťákem a začala žít na ulici i s jejich dítětem. Metheny zuřil. Celé dny ji hledal, procházel různé squaty, azylové domy, ale bez výsledku.

Vraždy pod mostem

Vydal se i pod jistý baltimorský most, oblíbené místo bezdomovců a feťáků, kde jeho přítelkyně pravidelně kupovala drogy. Svou přítelkyni zde nenašel, byli zde jen dva bezdomovci a Metheny se domníval, že musí vědět, kde se jeho přítelkyně skrývá.

Když mu muži tvrdili, že o ní nic neví, nevěřil jim a rozčílil se. V afektu pak oba muže zabil sekerou, kterou si přinesl. Hned poté si všimnul muže, rybařícího nedaleko místa, a ve strachu, že mohl celý incident vidět, ho zabil také. Jakmile si uvědomil, co udělal, zpanikařil a těla naházel do řeky, aby skryl důkazy.

Když policie později těla objevila, vyšetřování je dovedlo právě k Methenymu. Ten nakonec strávil rok a půl v okresní věznici čekáním na soud. Nakonec byl zproštěn všech obvinění pro nedostatek fyzických důkazů, které by ho se zločiny spojily.

Když se dostal na svobodu, okamžitě pokračoval v pátrání po své ztracené přítelkyni a synovi. Ale tentokrát bylo vše jiné a Metheny byl plný vzteku a touhy po pomstě. Krátce po svém propuštění brutálně zavraždil dvě sexuální pracovnice, které mu odmítaly poskytnout informace o jeho ženě.

Vraždění si začal užívat

Tentokrát se však těl zbavil pečlivěji. Nehodil je do řeky, ale přivezl je domů. Tam je rozporcoval a části masa uložil v krabičkách do mrazáku. Kosti pak zakopal v lese na okraji města nedaleko firmy, kde nyní pracoval jako hlídač.

Speciální lidské hamburgery

Pak dostal další nápad, jak se schovaného masa zbavit. Otevřel si malý stánek s rychlým občerstvením u nedaleké silnice a začal zde prodávat hamburgery. Do nich pak dával směs vepřového a hovězího masa, smíchanou s namletým masem ze svých obětí.

Zákazníci si nestěžovali, nikdo nic nepoznal. Kdykoli Joe Metheny potřeboval nové maso na burgery, našel si další sexuální pracovnici nebo osobu bez domova. Mezitím se Joe dozvěděl, že se jeho přítelkyně i se synem přestěhovala na druhou stranu města s jiným, drogově závislým mužem.

Oba byli zatčeni kvůli drogám a syn jim byl odebrán za zanedbávání péče. Jelikož byl Metheny již jednou souzen, bylo jasné, že syna by do své péče dostal jen těžko. Pokračoval proto ve své neukojitelné touze po pomstě.

Policie ho zastavila až v roce 1996, kdy se Methenyho poslední potenciální oběti Ritě Kemper podařilo uniknout z jeho spárů. Během výslechů se Metheny ke všem činům přiznal a odvyprávěl je i s děsivými podrobnostmi. Pro nedostatek důkazů byl nakonec uznán vinným jen ze třech vražd.

Joe Metheny přiznal, že si vraždění užíval. Jediné, co ho mrzelo, bylo, že nezabil svoji přítelkyni, po které celou dobu skutečně šel. V roce 2017 ho ostraha věznice našla v jeho cele mrtvého.

Autor: Michaela Pauerová

Zdroj: allthatsinteresting.comen.wikipedia.orgmurderpedia.org


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články