Jedenáctiletý génius tvrdí, že Bůh stvořil svět. Vědecky vyvrací poznatky Stephena Hawkinga

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
stephen hawking
Zdroj: Profimedia

Stephen Hawking, jeden z nejvýznamnějších vědců všech dob, kdysi řekl, že Bůh svět rozhodně nestvořil. Měl pro to podklady a logické vysvětlení, mnoho lidí ho proto následovalo. Dnes ale žije jedenáctiletý chlapec, který má za to, že se génius kdysi zmýlil.

„Než jsme vědu pochopili, bylo přirozené věřit, že Bůh stvořil vesmír, ale nyní věda nabízí přesvědčivější vysvětlení. Jsem ateista,“ řekl kdysi Hawking, který výrazně podporoval Darwinovu teorii evoluce. Jeho poznatky se teď ale snaží někdo vyvrátit.

A to ne nějaký významný vědec s dlouholetými zkušenostmi, ale jedenáctiletý William Maillis. Chlapec, který je označován za mladého génia a který toho ve svém věku už dokázal daleko více než mnoho lidí v dospělosti. V současnosti se zabývá myšlenkou, kdy a jak vznikl vesmír.

V pěti letech byl mistrem v geometrii

William Maillis ve svých devíti letech dokončil střední školu. Díky své nadpřirozené inteligenci přeskočil několik ročníků. Už v pěti letech dokázal přečíst a zpracovat celou dvousetstránkovou učebnici geometrie za jedinou noc. Od té doby, co umí mluvit, ho zajímá věda.

William je synem kazatele. A ačkoli věda je jeho hlavním koníčkem, zároveň je nezpochybnitelná i jeho víra v Boha. Proto se rozhodl dokázat, že tyto dvě věci spolu mohou souviset a že se dá vědecky najít přesvědčivý důkaz o tom, že Bůh stvořil vesmír.

„Víme, že vesmír má svůj věk, že? 13,8 miliardy let. Takže před 13,8 miliardami let byl celý vesmír zredukován na singularitu, částici menší než kvark,“ předpokládá chlapec ve svých poznámkách. Většina lidí mu asi nerozumí, vědci ale nad jeho chytrostí žasnou.

Rodina ho plně podporuje

Rodiče chlapce v jeho krocích plně podporují. Pořizují mu potřebné vědecké podklady, pomáhají mu zajistit klid a pohodlí pro jeho studium. Přiznávají ale, že někdy nemají tušení, o čem jejich hoch mluví. Občas mají pocit, že jenom tak žvatlá nesmysly, ale lidé znalí v oboru jim rozumí.

„Pokud však gravitace vždy funguje, pokud skočíte z této budovy, nespadnete o 15 sekund později, spadnete okamžitě. Takže pokud gravitace vždy fungovala a singularita byla vždy tam, kde být má, pak by vesmír neměl mít žádný věk, měl by být nekonečně starý. Ale není, je starý 13,8 miliardy let,“ zamýšlí se dál ve svých poznámkách.

Ačkoli mnoha lidem jde z jeho vět hlava kolem, celá řada vědců v nich vidí smysl a nabídli se, že na prokázání chlapcovy teorie budou spolupracovat. On sám říká, že si Stephena Hawkinga velmi váží, v tomto ohledu se prý ale jako vědec jednoduše zmýlil, a on je ochoten udělat vše pro to, aby to dokázal.

Zdroj: spotlightstories.co, Instagram

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články