Jak zabalit dárky? Vsaďte na zdobení a recyklovatelný papír

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Baleni darku
Zdroj: Shutterstock

Vymýšlení a nakupování dárků je jedna věc. Zabalit je ale tak, aby to vypadalo trochu reprezentativně, je v mnoha případech problém. Nevíte si rady s nějakým konkrétním předmětem? Možná vám pomohou naše tipy.

Zabalit knihu nebo třeba nějakou elektroniku v krabičce není až takový problém. Horší je to ale u plyšáků, nádobí nebo různých předmětů, které mají nějaký netradiční tvar. Se vším se dá ale něco dělat, a i dárky složité na zabalení mohou nakonec vypadat pod stromečkem skvěle.

Papírová krabice to jistí

Pokud něco nemá ideální tvar, jednoduše z toho ideální tvar udělejte. Různé menší i větší předměty můžete dát do papírových krabic, které doma skladujete. Tím pádem se vám potom budou skvěle balit.

Navíc můžete lidem udělat menší překvapení. Zabalte například svému partnerovi jeho dárky do krabice od vysavače nebo jiného domácího spotřebiče. Nejprve bude jistě překvapený, co jste mu to darovali. A jeho vyděšený výraz bude k nezaplacení.

Dárkové tašky vyřeší vše

Nevíte si s nějaký dárkem při balení rady a nemáte doma ani žádnou papírovou krabici? Dejte ho do dárkové tašky. Ty koupíte v každém obchodě a můžete si vybrat z nepřeberného množství motivů.

Jde také o ekologický styl balení. Pokud totiž jméno obdarovaného napíšete na lísteček a nepopíšete přímo tašku, bude moci příští rok putovat k někomu dalšímu, zatímco obaly od klasicky zabalených dárků skončí v popelnici.

Nezapomínejte na zdobení a milé vzkazy

Ať už balíte dárky do balicího papíru, nebo do taštičky, vždy můžete udělat obdarovanému radost tím, že přidáte nějaké hezké ozdoby nebo milé přáníčko.

Použijte smrkové větvičky, barevné stuhy a ozdobičky, kterými dárek vylepšíte. Napište svým blízkým, jak moc pro vás znamenají a proč právě jim dáváte ten konkrétní dárek. Takto zabalené je pak překvapení potěší daleko víc, než kdybyste ho jednoduše jen dali do holé tašky.

Více menších dárků

Především u dětí platí, že čím víc dárků dostanou, tím větší radost mají. Pokud jim dáváte dvoje ponožky, zabalte je každé zvlášť. Nikdy jim nedávejte do stejného balíčku několik hraček. Raději připravte více menších dárků než jeden velký.

Je to sice pracnější a také se spotřebuje více papíru, to se dá ale vyřešit i tím, že místo toho balicího, který obvykle nejde recyklovat, použijete papír obyčejný. Uděláte tím pádem radost mimo jiné i přírodě.

Zdroj: Ministerstvo hraček, Pro ženy, Davona, Manumi

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články