Jak si co nejefektivněji zorganizovat den. Naučíme vás to, abyste byli úspěšní

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Organizace casu
Zdroj: Shutterstock

Organizace dne může být náročná. Po rozvolnění opatření se pomalu vrátíme do běžného života a plánování schůzek bude na denním pořádku. Poradíme vám, jak si co nejefektivněji zorganizovat den a vše zvládat s naprostým přehledem.

O úspěšných lidech je známo, že umějí skvěle nakládat s časem. Je pravděpodobné, že pokud chcete být ve vybraném oboru mimořádně úspěšným profesionálem, měli byste se naučit, jak si efektivně uspořádat den.

Organizace je to nejdůležitější

Prvním důležitým krokem je naplánovat si váš den předtím, než půjdete spát. Před spaním se ujistěte, že začnete svůj den produktivní činností. Pro každý den byste měli mít alespoň čtyři plány. Jeden by měl souviset s prací, jeden by měl být pro osobní účely a dva pro splnění vašich životních snů.

Zkuste si také určit přesný čas, od kdy do kdy budete jakou činnost vykonávat. Pokud si řeknete, že budete psát článek od osmi do devíti, ale skončíte s psaním až v půl desáté, zaděláváte si na problémy. Počítejte s tím, že organizace času bude ze začátku doopravdy náročná.

Při práci je důležité nenechat se rozptylovat. Samozřejmě můžete i nadále kontrolovat sociální sítě, ale pokud si návštěvy Facebooku a Instagramu naplánujete, bude se vám pracovat mnohem lépe.

Práce vám bude odsýpat

Přijměte fakt, že za jeden den se nedá stihnout vše. Pokud zrovna pracujete na velkém projektu, nastavte si milníky. Nebuďte frustrovaní, pokud jste zrovna nestihli dokončit vše, co jste plánovali.

Další skvělou pomůckou může být věc, která se vám dvakrát líbit nebude. Zkuste si nejdříve udělat tu otravnou práci a až poté se vrhněte na tu část, která vás baví. A věřte tomu, že za toto rozhodnutí budete velice rádi.

Jakmile se postupně naučíte váš den organizovat, budete se cítit mnohem lépe, najdete si více času pro sebe a práce vám bude odsýpat. A nezapomeňte na to, že úspěšní můžete být i vy. A je to doopravdy jednoduché!

Autor: Štěpán Pacík


Související články