Jak rozpoznat toxickou tchyni? Udělejte to včas a vyvarujte se zbytečným konfliktům

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Tchyne
Zdroj: Shutterstock

Navázat dobrý vztah s tchyní může být často velice náročné. Naschvály a nepříjemná setkání nechce zažívat nikdo. Naučte se rozpoznat to, kdy už se vaše tchyně chová až příliš arogantně a kdy byste se měli postavit sami za sebe.

Tchyně jsou proslulé tím, že o všem rády rozhodují a jsou kritické. A jako každá toxická osoba i toxická tchyně může doopravdy zkazit den a donutit vás odejít domů se špatnou náladou. Abyste chránili sebe i své blízké, musíte vědět, jak na vaši tchyni vyzrát.

Příznaky toxické tchyně

Pravda za každou cenu

Tchyně má vždy pravdu, bez výjimky. To znamená, že se nikdy nemýlí. Nikdy nepřizná, že se spletla a nikdy se za nic neomluví. V jejích očích jste na vině vy a možná i váš partner. A nikdo takovou tchyni nechce.

Je odmítavá

Z velké části vás bude ignorovat, což znamená, že jí na vás nezáleží. Většinou neposlouchá jediné slovo, které řeknete. Pro tuto tchyni jsou důležité pouze věci, které pro ni mají hodnotu a ze kterých může něco vytěžit.

Dává jasně najevo, že vás nemá ráda

Bude se vám snažit sdělit tisíci rafinovanými způsoby, že nejste dost dobří pro její dítě nebo pro její rodinu. Neřekne vám to do očí, ale způsob, kterým bude tyto věci sdělovat, bude doopravdy nápadný. Vy tak budete z věčného urážení doopravdy vysílení.

Leckterá tchyně se také projevuje tak, že se neumí kontrolovat, nerespektuje to, co říkáte, a hraje si na velkou hvězdu. Často také miluje publikum a velmi se zajímá o svůj vzhled. Na veřejnosti si hraje na slušnou, doma se z ní ale většinou stává pěkná čarodějnice.

Vypořádejte se s toxickou tchyní

Při jakémkoli problému se nebojte ozvat. Pamatujte na to, že přístup vaší tchyně s vámi nemá vůbec nic společného. Pokud se konfliktu nelze vyhnout, odpovězte tak, jak to cítíte. Nebuďte hrubí, ale buďte jasní a struční.

Naučte se rozpoznávat spouštěče a vyhýbejte se jim. Pokud je například problém pokaždé, když dorazíte do domu vaší tchyně, jednoduše tam nechoďte tak často. Rozhodně si pak připravte únikový plán, když se začne schylovat k problémům.

A jako poslední věc myslete na to, abyste se nikdy nenechali nakazit špatnou náladou vaší tchyně. Usmívejte se a rozhodně si nenechte zkazit den.

Zdroj: We Have Kids
Autor: Štěpán Pacík


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články