Jak odstranit psí chlupy z auta? Pomohou vám překvapivé věci, které máte doma

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
pes v aute
Zdroj: Shutterstock

Češi jsou národ mazlíčků. Chlupatí kamarádi s námi jezdí i na výlety, a to, co nás všechny nejvíc trápí, jsou psí chlupy na sedáčkách auta. Nánosy psí srsti se na čalounění drží, a my se jich ne a ne zbavit. Zkuste některý z dnešních tipů a třeba s chlupy konečně zatočíte.

První z variant je samozřejmě navštívit profesionály a nechat si auto vyčistit od odborníků. Jednou za čas, proč ne, ale takové investice asi nechcete dělat kdykoli poté, co jste měli psa v autě. Výlety s psím miláčkem by se vám pak šeredně prodražily.

Do auta si určitě kupte speciální potahy, které jsou většinou z materiálu, po kterém chlupy sklouznout a vy je pak jen vyklepete.

Psa vždy vyčesávejte těsně předtím, než si ho budete brát do auta. Chlupům sice nezabráníte, ale alespoň je můžete eliminovat. Jak se ale vyrovnat s tím, když vám chlupáč sedačky a podlahu zaneřádí?

Váleček na chlupy nebo lepicí páska nejsou ekonomickou variantou

Váleček na zachycení srsti máte doma asi všichni, ale spotřeba materiálu je v tomto případě dost neekonomická.

Zahraniční servery radí využít i lepicí pásku, ale té byste na velké auto museli použít opravdu desítky metrů a oblepovat jej centimetr po centimetru by vám zabralo celé odpoledne. Našli jsme ale lepší tipy, které opravdu fungují.

Statická elektřina pomůže

Zkuste na čištění auta využít klasické narozeninové balonky. Balonky nafoukněte a přejíždějte jimi po sedačkách. Statická elektřina je dostatečně silná na to, aby k sobě chlupy přitáhla.

Odstraníte tak určitě volně ležící chlupy, ale ty, které jsou zaseknuté v sedačce, se vám vytáhnout nejspíš nepodaří.

Podobně budou fungovat i klasické gumové rukavice, které využíváte doma na úklid. Po setření se vám chlupy zachytí na rukavicích, nebo se vám podaří je shluknout na jednu hromádku, kterou poté můžete vyluxovat. Pro lepší působení si rukavice na rukou navlhčete.

Co se zaseklými chlupy

Aviváž obsahuje přísady, které jsou přímo navrženy tak, aby uvolnily vlasy z látek. Zkuste jej tedy použít i při čištění vašeho vozu.

Do rozprašovače dejte 2–3 čajové lžičky aviváže a rozřeďte je s vodou. Směsí postříkejte čalounění a otřete papírovým ubrouskem.

Zaseklé chlupy se uvolní a pak je buď setřete pomocí balonků či rukavic, nebo jednoduše vysajte. Určitě tyto tipy při jarním úklidu vozu vyzkoušejte a dejte nám vědět, jak se vám dařilo.

Zdroj: budgetdirect.com.au
Autor: Naďa Brožová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články