Ivan Roubal si pronajal statek s názvem Pohádka. Zavraždil na něm 5 lidí, některá těla dal prasatům

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Ivan Roubal
Zdroj: Radim Beznoska / Právo / Profimedia

Případ Ivana Roubala zahýbal v 90. letech společností. Jeden z nejznámějších českých vrahů byl nakonec odsouzen na doživotí za vraždu pěti osob. K těm došlo na jeho statku s názvem Pohádka, který se stal lákadlem pro milovníky záhad a tajemna.

Narodil se 12. května 1951. V roce 1970 získal na střední zemědělské škole maturitní vysvědčení. Nikoho tak nepřekvapilo, když si po čase pronajal statek s názvem Pohádka, kde začal chovat prasata a drůbež.

Brzy se seznámil s mužem jménem Heppner. Ten se svou přítelkyní chtěl v okolí Pohádky vystavět vodní pilu. Jednoho dne ale oba beze stopy zmizeli. Roubal se stal velmi rychle podezřelým, protože začal používat majetek pohřešovaných.

Zabil další tři osoby

To, že byl Roubal vrahem Heppnera i jeho přítelkyně, policie zjistila až v souvislosti s dalšími vraždami. Když objevila ve sklepě jeho stavení dva spoutané muže bez známek života, jako příčinu smrti označila podle serveru Prima Zoom uškrcení.

Oba zesnulí byli připoutáni rukama i nohama ke zdi, kolem krku měli smyčku a uškrtili se pravděpodobně tím, jak je váha jejich vlastních těl táhla k zemi.

Policie brzy přišla na to, že Roubal jménem nezvěstného podnikatele z obou mužů vymáhal peníze.

Jejich vražda tak byla pravděpodobně trestem za nezaplacení. U soudu pak Roubalův syn vypověděl, že tělo Heppnera i jeho partnerky měl vrah zkrmit prasatům. Proto se pohřešovaní nikdy nenašli.

Kromě toho pak kriminalisté přisoudili nájemníkovi Pohádky ještě jednu vraždu. Jednalo se o taxikáře, kterého zhruba rok před zatčením Roubala objevili ve vyschlém rybníce, a to ve značném stádiu rozkladu.

Když byla po dlouhém zkoumání těla zjištěna jeho totožnost, vše opět vedlo k Roubalovi, který už nějaký čas nakládal s majetkem zesnulého. Ačkoli se pětinásobný vrah nikdy nepřiznal, byl poslán za mříže na doživotí.

Prokletý statek

Statek Pohádka, na jehož pozemku došlo k pěti vraždám, je dnes podle serveru Dotyk vyhledávaným místem lidí, kteří milují záhady a tajemno.

Návštěvníci stavení uprostřed šumavských lesů údajně vypověděli, že v domě slyšeli šepot, kroky, někdy dokonce křik mučených osob.

Na statku se také prý vypínají baterie a není zde žádný signál. Navíc existuje pověra o tom, že kdo v domě stráví noc, zemře do roka násilnou smrtí.

I přesto Pohádka láká nadšence, kteří chtějí zblízka poznat dům, kde proběhly všechny ty hrůzy. Samotný Ivan Roubal zemřel v roce 2015 ve věznici v Karviné.

Zdroj: Prima Zoom, Deník, Dotyk

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články