IQ test: Znáte rodinné vztahy? Tuhle hádanku na první pokus nezvládne 97 % lidí

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
iq test
Zdroj: Shutterstock

Rodinné vztahy jsou někdy složitější, než by si člověk mohl myslet. Ve všech těch strýcích, tetách, snachách a další příbuzných se někdy pěkně ztrácíme. Dokážete ale vyřešit hádanku, kterou na první pokus nezvládne 97 % lidí zodpovědět správně?

Kdo jsem pro Terezu? Tato otázka zamotala hlavu mnoha lidem, kteří se na základě hádanky kolující po internetu pokusili najít odpověď.

Pro svou komplikovanost se stala hádanka hitem sociálních sítí. Většině lidí dá pořádně zabrat, než se dopracují k odpovědi.

Kdo jsem pro Terezu?

Terezina dcera je matka mé dcery. Kdo jsem pro Terezu já? Takové je celé zadání záhadné hádanky.

A ačkoli si možná na první dobrou řeknete, že to nemůže být takový problém vyřešit, jakmile nad věcí začnete uvažovat, dojde vám, jak komplikovaná ve skutečnosti je.

Ještě nevíte odpověď? Dle Playbuzz patříte mezi 97 % lidí, kteří to na první pokus nezvládnou. Nechte si tedy poradit.

Nejprve zkuste přijít na kloub druhé části

Je třeba začít zkoumat nejprve druhou část hádanky. Kdo je Terezina matka? Po chvíli přemýšlení dojdete k odpovědi, že matka vaší dcery jste vy sami. Teď už zbývá jen vyřešit zbytek.

Z hádanky na závěr jasně vyplývá, že pro Terezu jste dcera. Velká část lidí ale v možnostech chybuje a myslí si, že správná varianta je matka, babička, nebo dokonce i to, že oni sami jsou Terezou.

V případě pánů se odpověď liší

Ačkoli by se mohlo zdát, že už toto řešení je velmi komplikované, pokud si otázku pokládají pánové, je to ještě o něco složitější. Muži totiž na dotaz, kdo je matka jejich dcery, odpovídají, že jde o jejich manželku. Pro Terezu se tím pádem stávají zetěm.

Není se tedy čemu divit, že 97 % lidí odpoví napoprvé na hádanku špatně. Opravdu není snadná a dovede hlavu zamotat víc, než by si jeden dovedl představit.

Zdroj: Playbuzz, Reader’s Digest, Hitc

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články