Influencerka vytváří dekorace ze sušené pupeční šňůry. Jeden kus jí vydělá tisíce

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Casey Merrell
Zdroj: Profimedia

Narození miminka lidé považují za zázrak. Někteří dokonce až tak moc, že si schovávají části placenty nebo pupeční šňůru na památku. Ačkoli vám tyto praktiky možná mohou přijít poněkud podivné, jedna dvaatřicetiletá žena dokonce vydělává na tom, že z pupeční šňůry vyrábí různé dekorace. Za jeden kus inkasuje tisíce a objednávky se jí hrnou.

Řada maminek neměla ani tušení, že si může po porodu pupeční šňůru ponechat. Pravda je ale taková, že pokud si o ni řeknete, doktoři vám ji nechají stejně tak jako třeba vytržený zub.

„Většina nemocnic má zásady a postupy, podle kterých mohou pacienti žádat o ponechání placenty, která by zahrnovala i pupeční šňůru. Není to příliš častý požadavek, ale stává se to,“ vysvětluje pro server Scary Mommy lékařka Staci Tanouye.

Práce pro profesionály

Přivézt si pupeční šňůru domů je jen první část. Potom je třeba najít umělce, který vám z ní vytvoří vámi požadovanou dekoraci.

Casey Merrell na svém účtu na tiktoku s názvem Ucordkeepsakes zveřejňuje svá díla. Lidem už představila srdíčka, motýlky, nebo dokonce jednoduché nápisy.

Podle influencerky je každá pupeční šňůra výjimečná a vždy je tak nutné vědět, jak s kterým materiálem pracovat. Není to snadné a doma by se do toho neměl nikdo pouštět, mohl by totiž šňůru zbytečně poškodit.

„Vytvoření dekorace dá práci. Je k tomu zapotřebí sušička, speciální zpevňovací materiál, rukavice a hodně trpělivosti,“ říká Casey s tím, že cena v přepočtu zhruba 3000 korun za kus je adekvátní.

Srdíčka, motýlci i nápisy

Na tiktoku se Casey setkává s obdivem i kritikou, především ale s dotazy, na něž se nebojí odpovídat. To, že se lidé o její práci zajímají, ji velmi naplňuje.

@ucordkeepsakes Baby girl after 4 boys… definitely needs to be celebrated! 💙💙💙💙🎀 #umbilicalcordkeepsake #umbilicalcordkeepsakeeepsake #birthkeepsake #birthkeepsakejunkie #pregnancykeepsake #pregnancy #newbornkeepsake ##newborn#newborneepsakespreservedumbilicalcord #ucordkeepsakes #p#preservedumbilicalcordcoolbabyname #babynames #babyname#babynamesdeas #pregnancyannouncement #ttc ♬ My Little Girl – Tim McGraw

Na videích žena ukazuje, jak z čerstvé pupeční šňůry pomocí sušení vytváří nejrůznější dekorace. Ty potom prodává zpět lidem buď jen tak zabalené v igelitu, nebo třeba jako součást přáníček k narození dítěte.

Pravděpodobně nejoblíbenějším motivem jsou srdíčka, která jsou také velmi snadná na výrobu. Kromě těch lidé hodně chtějí také nápis „love“, velký úspěch mívají i motýlci.

Podle Casey se ale fantazii meze nekladou a z pupeční šňůry se dá vytvořit prakticky cokoli.

Zdroj: Today, TikTok, Scary Mommy

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články