Influencerka peče jídla z hrobů. Pak je nosí ukázat zesnulým duším

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Rosie Grant
Zdroj: Profimedia

Rosie Grant miluje vaření i pečení. K jejímu největšímu koníčku ale patří vytváření jídel podle speciálních receptů. Ty totiž hledá obvykle na hřbitovech nebo na náhrobcích umístěných na různých místech.

Američanka poprvé objevila recept na sušenky vyrytý na jednom newyorském náhrobku. Napadlo ji, že když bylo pro někoho jídlo tak důležité, že se stalo součástí jeho posmrtné památky, určitě bude stát za to si ho doma připravit.

Od té doby recepty na náhrobcích vyhledává. A nejen to. Poté, co je doma připraví, nosí je zpět k hrobům a natáčí z těchto zážitků videa na svůj TikTok i Instagram. Tvrdí, že zesnulým duším ukazuje, že někdo jejich práci dovede ocenit.

Většinou jde o ženské hroby

Ačkoli se už stalo, že Rosie narazila i na mužský náhrobek, na kterém byl vyrytý recept na jídlo, obvykle se jedná právě o zesnulé ženy, které své často rodinné recepty sdílí s ostatními.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Rosie Grant (@ghostly.archive)

„Myslím, že většina z těchto žen žila normální životy. Milovaly své rodiny. Milovaly možnost pohostit své blízké. Byla to dovednost, na kterou byly opravdu hrdé,“ uvádí v rozhovoru pro Washingtonian influencerka.

Nejčastěji peče sušenky

Rosie při svých pátráních narazila na recepty na slaná jídla, daleko častěji jde ale o dezerty. Především se jedná o koláče, úplně nejčastěji ale o sušenky. „Jsou to obvykle jednoduché a krátké recepty, které se dají na hrob snadno zvěčnit,“ vysvětluje.

Podle slov influencerky je důležité, aby se člověk před smrtí vypořádal s tím, co přijde. A ona předpokládá, že sdílením tajemství, jako jsou rodinné recepty, si ženy hodně pomáhají k tomu, aby jejich duše opustila svět v klidu a míru. Doufá proto, že svou prací inspiruje k tomu, aby recepty na své hroby sdílelo více lidí.

Zdroj: TikTok, Instagram, Washingtonian

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články