I váš pes by měl mít při deštivých procházkách pláštěnku nebo boty. Důvod je prostý

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Pes v plastence
Zdroj: Shutterstock

Většina majitelů psích chlupáčů je pro své mazlíčky schopna udělat úplně cokoliv. Kupování těch nejlepších pamlsků, péče v salonech nebo pravidelná péče o drápky s pomocí speciálních olejů je dnes úplně běžná věc. V čem se ale lidé v názorech rozchází, je to, zda svému pejskovi pořizovat oblečení.

Stejně jako lidé i psi mají mnohem lepší náladu při slunečném dni a jsou méně nadšení, když musí vyrazit na procházku do deštivého počasí. „Udržování sucha v chladném a deštivém počasí je jedním z dobrých způsobů, jak předcházet psímu nastydnutí,“ říká ředitelka veterinárního lékařství společnosti Petco Whitney Miller.

I pes musí být fešák

Chcete-li zjistit, zda by se pro vaše chlupáče hodil kabát nebo holínky, nejprve popřemýšlejte nad délkou procházky. Pokud potřebujete svého psa vzít na rychlou procházku, tak pravděpodobně speciální obleček potřebovat nebude.

Pokud s vaším miláčkem plánujete delší procházku nebo výlet, je dobré mu dát nějakou tu vrstvu navíc, aby si výlet užil stejně jako vy.

Jak si dokážete představit, psi s tenkou srstí mají větší potíže s přizpůsobením se chladnému počasí než psi se silnou nebo dvojitou srstí. Dlouhá nebo drsná srst se může při deštivém počasí rychle zašpinit a později je pak kartáčování nebo čištění srsti mimořádně náročné.

Záleží na osobnosti

Někteří psi se i v té nejlehčí mlze rozčilují. Bunda může být například pro štěňata skvělou volbou, když zrovna prší. Pokud si všimnete, že je váš pejsek při procházce v dešti stále jen u vás, je možné, že se mu toto počasí dvakrát nelíbí.

A přesně v tento moment byste měli popřemýšlet nad investicí, díky které se bude chlupáč cítit příjemně a procházky mu nebudou dělat sebemenší problém. Paní Miller také doporučuje boty do deště, aby se předešlo náhodným zraněním. Psi ne vždy dokážou odhadnout, na co šlapou, pokud se pohybují v kalužích.

Stejně jako nakupujete pro sebe

Jako u každého kusu oblečení i při nakupování pláštěnky pro vašeho psa je důležité pečlivě si přečíst tabulku velikostí. Dobrým pravidlem je, že byste měli bez problému umístit dva prsty mezi svého psa a cokoli, co má na sobě.

Nezapomeňte být trpěliví. Pes si již brzy uvědomí, že kabát a boty jsou pozitivní a bude se v oblečení cítit mnohem lépe. Aby si pes na oblečení zvykl, zkuste mu ho nejprve oblékat doma a odměňovat ho za nošení oblíbeným pamlskem.

Zdroj: Martha Stewart
Autor: Štěpán Pacík


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články