Hroby slavných: Z míst, na kterých jsou pochovány známé osobnosti, jde neuvěřitelný strach

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Marilyn Monroe
Zdroj: Anton_Ivanov / Shutterstock.com

Pokud jde o místa posledního odpočinku celebrit, tak věřte tomu, že podivné tradice fanoušků a paranormální aktivita jsou jen začátkem toho, co je s těmito místy spojováno. Některé hvězdy, jako například Marilyn Monroe, nadále přitahují další celebrity, aby se k nim připojily i v posmrtném životě.

Samozřejmě, nikdo nezná tyto příběhy lépe než zaměstnanci, kteří se o hroby známých osobností starají. Společně se podíváme na skutečné příběhy, ze kterých mrazí.

Marilyn Monroe, Westwood Village Memorial Park, Los Angeles

V roce 1962 zemřela Marilyn Monroe na předávkování drogami. O tři dny později bylo její tělo pohřbeno na pamětním hřbitově ve skromné kryptě a její bývalý manžel Joe DiMaggio celý pohřeb zařídil.

Po smrti její bývalý manžel zařídil také to, aby na Marilynin hrob byly doručovány růže třikrát týdně po dobu dvaceti let. Mnoho návštěvníku proto hlásilo, že když byli u jejího hrobu, viděli růžovou mlhu. Někteří věří, že tato mlha je duchem milované blondýnky.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Emily Abernathy (@et.abernathy)

Její krypta je pokryta otisky rtěnky, které zde zanechali fanoušci z celého světa. Poté, co zde byla pohřbena Marilyn, se na hřbitově nechalo pohřbít velké množství dalších osobností.

Jim Morrison, Père Lachaise, Paříž

Tento hřbitov v Paříži má více než sedmdesát tisíc hrobů. Jsou zde pohřbeni mimo jiné Oscar Wilde, Honoré de Balzac, Edith Piaf a další. Pokud si pamatujete na slavnou hudební skupinu The Doors, tak i její frontman Jim Morrison je pohřben právě na tomto hřbitově.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Karol Molina (@karolxmolina)


I přes náhlou smrt v roce 1971 přitahuje Jim stále ke svému hrobu nekonečné množství hippies a pracovníci hřbitova hlásí množství nechutného chování u hrobu, od nelegálních schůzek s prostitutkami po nelegální mše a drogové párty.

Elvis Presley, Graceland, Memphis

Po šokující smrti v roce 1977 se Forest Hill Cemetery v Memphisu stal místem Elvisova posledního odpočinku, byl uložen vedle své matky Gladys. Jeho fanoušci však Elvise nenechali být ani po smrti.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílel uživatel @tewss

V minulosti se lupiči několikrát snažili hrob vykrást a plánovali si odnést Elvisovo tělo domů. Elvisův otec se proto rozhodl tělo z hrobu vyjmout a nechal ho znovu pochovat na soukromém hřbitově.

Podle zaměstnanců hřbitova fanoušci přinášejí květiny, fotografie, plyšáky a americké vlajky, které nechávají u hrobu. Ročně se na Elvisův hrob podívá okolo šesti set tisíc lidí. Mnoho fanoušků však odmítá věřit tomu, že Elvis zemřel a snaží se zpěváka hledat po celém světě.

Zdroj: Ripleys
Autor: Štěpán Pacík


Související články