Hrad Zvíkov: Fotoaparáty a kamery tam prý nefungují. Lidé mají pocit, že je obklopuje neznámá energie

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Zvikov
Zdroj: Profimedia

Hrad Zvíkov je nejen oblíbeným turistickým místem, ale také prostorem, kde se v minulosti natáčela celá řada pohádek a seriálů. Ve všech případech filmaře uchvátil hrad samotný a zároveň také jeho okolí. Při natáčení se ale museli potýkat s velkými technickými problémy. Neznámé energie v okolí místa totiž údajně způsobují, že zde jen velmi špatně fungují kamery i fotoaparáty.


Pohádka Sedmero krkavců z roku 2015, seriál Soumrak templářů nebo třeba film z roku 2022 Jan Žižka. Tato slavná díla se na hradě Zvíkov natáčela. Velká část záběrů nicméně musela být nahrazena jinými a některé scény se točily kvůli technickým problémům mnohokrát.

Neznámá energie

Fotoaparáty a kamery totiž na velké části míst v hradu vůbec nefungují. Lidé mají podle svědectví pocit, že je obklopuje neznámá energie.

Ta podle serveru Příbram proudí nejvíce z Korunní síně, kde se uchovávaly korunovační klenoty, pro něž nechal Karel IV. později vystavět Karlštejn.

Dlaždice uprostřed místnosti údajně dokáže úplně zničit jakoukoli techniku. Pokud se k ní tak přiblížíte se svým fotoaparátem velmi blízko, nejspíš vám už potom nikdy nebude fungovat.

Například štábu televize Prima, který zde natáčel díl seriálu Záhady a mystéria, se tu nevysvětlitelně vybíjely baterie k profesionální kameře, přestože byly právě vytažené z nabíječky. Největší problémy pak popisují filmaři právě ve středu Korunní síně.

Hlízová věž a podivné značky

Jednou z nejstarších zachovalých staveb v areálu Zvíkova je takzvaná Hlízová věž, jejíž vznik se datuje do doby okolo roku 1230. Na té jsou v kamenných kvádrech, ze kterých je vystavena, zobrazeny podivné značky. A nikdo podle iDNES netuší, co vlastně znamenají.

Teorie říkají, že se jedná o písmo velmi podobné germánské runové abecedě, proto se věži také přezdívá Markomanka. Některé lidové teorie zase přicházejí s tím, že jde jen o účet za stavbu vyrytý dělníky, uvádí server Čti doma.

Zvíkov je každopádně opředen mnoha tajemstvími, která si nedovedou vědci vysvětlit. I proto je lákadlem pro turisty.

Vzhledem k zvláštní energii místa je ale velmi těžké pořídit na hradě detailnější záběry a provést hlubší výzkum toho, co se zde skutečně děje.

Zdroj: iDNES, Čti doma, Příbram

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články