Hongkongem otřásla vražda modelky Abby Choi. Její ostatky našli v polévce

od Dominika Jandorová
2 minuty čtení
abby choi
Zdroj: Profimedia

Ještě na začátku tohoto roku to vypadalo, že nadějná modelka Abby Choi z Hongkongu žije sen mnoha dívek. Jenže zanedlouho se Choi stala obětí vraždy, která šokovala jinak klidné město.

Na fotografiích a videích, které letos v únoru zveřejnila na svém účtu na instagramu, pózuje osmadvacetiletá modelka na balkoně na pozadí pařížského panoramatu, večeří s přáteli v luxusní restauraci a účastní se módní akce.

V tu dobu však už měl její bývalý manžel a dva členové jeho rodiny plánovat vraždu, která otřásla Hongkongem, do té doby považovaným za jedno z nejbezpečnějších míst.

Vyšetřování vedlo k obvinění 28letého Alexe Kwonga, 31letého bratra Anthonyho Kwonga a 65letého otce Kaua Kwonga z vraždy. Alexova matka Jenny Li byla obviněna z maření výkonu spravedlnosti.

Hezké vztahy s rodinou exmanžela

Abby Choi Tin-fung byla nejstarší ze tří dcer a pocházela z bohaté rodiny, která provozovala stavební firmu s obchody v pevninské Číně.

Choi a Alex Kwong se vzali v roce 2012, kdy bylo oběma kolem 18 let. Měli spolu dva syny, z nichž nejstaršímu je nyní deset let. Pár se rozvedl před rokem 2016 a Choi poté začala chodit s Tam Chuk Kwanem.

Přesto Choi udržovala s Kwongovými dobré vztahy. Podle policie koupila pro rodinu a dvě děti luxusní byt se čtyřmi ložnicemi v exkluzivní hongkongské čtvrti Kadoorie Hill.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Abby Choi (@xxabbyc)

Kamenem úrazu se stal prodej bytu

Vztahy se začaly zhoršovat v loňském roce, kdy Choi plánovala prodej bytu na Kadoorie Hill. Ačkoli ho zaplatila Choi, byl zapsán na jméno Kaua Kwonga. Údajně proto, aby se vyhnula kolkovnému ve výši téměř 8 milionů hongkongských dolarů (v převodu zhruba 22 milionů korun), uvádí web Independent.

Přestože Choi slíbila, že manželům Kwongovým najde nové bydlení, její plán narazil na jejich tvrdý odpor. Mělo se jednat o pomyslnou jiskru, která zažehla plánování vraždy rodinou Kwongových.

Anthony Kwong údajně 21. února přijel do bytu na Kadoorie Hill, aby Choi vyzvedl a odvezl ji pro jedno z jejích dětí. Cestou měl do auta nastoupit bývalý manžel Choi Alex Kwong.

Děsivý nález v podobě řeznické výbavy

Později toho dne byla Choi nahlášena jako pohřešovaná. Policisté se obrátili na Kwongovi se žádostí o informace, ale dostalo se jim vyhýbavých a zavádějících výpovědí.

Teprve 24. února policie po analýze výpovědí vtrhla do domu v Lung Mei Tsuenu. Ve vesnickém bytě se nenacházelo téměř žádné běžné vybavení.

Místo toho policie objevila hrůzostrašné řeznictví vybavené mlýnkem na maso, elektrickou pilou, dvěma druhy sekáčků, kladivem, obličejovými štíty a černými pláštěnkami – a také fialovou kabelkou patřící Choi.

V lednici byly dvě rozčtvrcené lidské nohy a také dva hrnce plné polévky, v nichž byla mrkev, zelené ředkvičky a mleté maso – zřejmě lidské.

Když byla polévka později kompletně analyzována, byla v ní nalezena také lebka a několik žeber. V zadní části lebky byla velká díra a vyšetřovatelé se nyní domnívají, že právě tato rána zabila Choi.

Kau, Anthony a bývalá tchyně Jenny Li (která měla ničit důkazy) byli okamžitě zatčeni. Alexe Kwonga se podařilo nalézt až o pár dní později během pokusu o útěk z města.

Zdroj: Global News, Independent, Instagram Abby Choi Tin-fung

Autor: Dominika Jandorová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články