Holandská umělkyně dokáže kreslit všemi čtyřmi končetinami najednou. Dokonce i vzhůru nohama

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
rajacenna
Zdroj: Profimedia

Rajacenna van Dam je umělkyně, která se proslavila svými kresbami a malbami. Ty však nejsou jen tak ledajaké. Zajímavý na nich je způsob, jakým je vytvořila. Třicetiletá Holanďanka totiž nejdříve využívala obou rukou najednou, teď ale dokáže simultánně kreslit všemi čtyřmi končetinami. Na sociálních sítích to vzbudilo poprask.

Narodila se v roce 1993 v Nizozemsku a již od dětství projevovala velký talent a zájem o umění. Své první kresby začala vytvářet již ve věku sedmi let a brzy se začala věnovat i malbě.

Rajacenna se specializuje na portrétní kresby a malby, které jsou velmi realistické a detailní. Její práce jsou plné emocí a zachycují nejen vzhled, ale i osobnost a náladu portrétované osoby.

Kromě portrétů se Rajacenna věnuje i abstraktnímu umění a street artu. Její práce jsou inspirovány přírodou, hudbou a pocity. Používá různé techniky a materiály, jako jsou tužky, pastelky či olejové barvy.

Kresba oběma rukama zároveň nebyla velká výzva

Sympatická brunetka se proslavila především tím, že dokáže kreslit oběma rukama zároveň. Jenže ani to jí nepřišlo jako dostatečná výzva, a tak přidala i malbu oběma dolními končetinami.

Ukázky své neuvěřitelné kreativity a vynalézavosti prezentuje na sociálních sítích, na svých webových stránkách i svém YouTube kanále.

Poprvé si Rajacenny média všimla před pár lety, kdy byli lidé fascinováni, s jakou přesností dokáže v jeden moment kreslit dva obrázky současné. „Můžu kreslit rychleji a je to také méně nudné,“ nechala se tenkrát slyšet.

Také natočila video, na němž ukazuje, jak tvoří pastelkami portrét zpěvaček Taylor Swift a Seleny Gomez. Zatímco levou rukou kreslila blonďaté kudrliny jedné zpěvačce, tahy pravé ruky kreslila rovné dlouhé vlasy té druhé.

Osm portrétů vzhůru nohama

Za ta léta se ale Rajacenna zlepšila natolik, že dokáže v jednu chvíli pracovat rovnou na 8 portrétech, použít u toho všechny končetiny a ještě malovat vzhůru nohama…

Většina lidí je proto z talentu této mladé Holanďanky v šoku, najdou se ale tací, kteří nevěří, že něco takového je v silách jednoho člověka.

I proto Rajacenna pro jednu německou televizi souhlasila s tím, že podstoupí EEG vyšetření mozku, zatímco bude malovat.

Výsledky nechala poté okomentovat specialistou v tomto odvětví Billem Scottem, který do té doby tak úžasné hodnoty neviděl. „Má opravdu velmi mimořádný mozek,“ potvrdil.

Zdroj: YouTube, The New York Post, My Modern Met

Autor: Alice Konopásková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články