Hoax, vtip nebo cestování časem: Pohřešovaný muž se objevil po 74 letech, ani o den prý nezestárl

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Cestovatel v case
Zdroj: Shutterstock

Možnost cestování časem je něco, co vědci i pouzí nadšenci zkoumají po celém světě. Existuje několik případů, které mají údajně potvrzovat, že něco takového skutečně lze. Jedním z nich je i příběh Rudolpha Fentze, který podle všeho mohl cestovat různými dimenzemi. Jde ale o skutečný příběh nebo o pouhý hoax?


Příběh odstartovala aféra, která se stala okolo roku 1950. Postupem času se ale ukázalo, že její skutečný začátek je už v roce 1876. V polovině 20. století se na křižovatce Time Square objevil zmatený muž. Ten se pohyboval silnicí a těsně před půlnocí ho v přítmí srazilo auto, popisuje příběh Deseret News.

Neznámý byl odvezen do nemocnice. Už na první pohled šlo o podivína, jeho oblečení totiž zdaleka neodpovídalo dané době. Následky střetu byly fatální a muž na ně bohužel zemřel. Při zjišťování jeho totožnosti bylo ale zjištěno mnoho nevysvětlitelných věcí.

Pohřešovaný 74 let

Policie objevila u muže v kapsách oblečení několik bankovek, starý dopis, účet za okování koně a vizitku se jménem Rudolph Fentz. Jak se později ukázalo, muž s tímto jménem se skutečně pohřešoval. Problém byl ale v tom, že už před 74 lety.

Muž jménem Rudolph Fentz si v roce 1876 měl odskočit do obchodu s cigaretami. Domů se ale nikdy nevrátil. Popis, který tehdy jeho blízcí doložili policii, odpovídal přesně obličeji zesnulého muže. Po 74 letech se ale ani trochu nezměnil.

Polovina policejního sboru měla za to, že šlo o omyl. Někteří si mysleli, že mohlo jít o příbuzného ztraceného muže, který mu byl i díky rodinným vazbám podobný. Někteří jedinci ale dodnes připouštějí, že mohlo jít o důkaz cestování časem.

Skutečnost nebo jen hoax?

Britský badatel Chris Aubeck se případem Rudolpha Fentze zabývá od roku 2002. Od té doby prošel mnoho dokumentů s celou událostí spojených a tvrdí, že se případ odehrál ve skutečnosti trochu jinak, než je ve většině médií popisováno.

Fentz se měl objevit v davu lidí před divadlem, pak ale najednou zmizet a znovu se objevit přímo pod koly automobilu, který ho srazil. Tak podle Aubecka popsalo událost několik svědků. Ani původní, ani jeho příběh ale nemá žádné vysvětlení.

Podle serveru Classy Wish si čím dál více lidí myslí, že jde pouze o hoax, že se událost nikdy nestala. Možná jde jen o vtip, který média začala vykládat jako skutečnost. Stále ale existuje dost jedinců, kteří věří, že Rudolph Fentz skutečně cestoval časem.

Zdroj: Time Travel Nexus, Classy Wish, Deseret News

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články