Fotbalová hvězda Chelsea vyměnila kopačky za kuchařskou zástěru

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Jhai Dhillon 11
Jhai Dhillon 11

Fotbalista Jhai Dhillon vyměnil profesionální kariéru na fotbalovém hřišti za nečekané zaměstnání. Bývalý hráč anglického klubu Chelsea se svým bratrem Simmym založili firmu, která se zabývá přípravou jídel. Bratrská společnost Rice n Spice prodává vyvážená jídla a vydělává tisíce liber týdně.

Výměna kopaček za kuchařskou zástěru

Jhai se stal vítězem první asijské hvězdné soutěže, kterou provozuje fotbalový klub Chelsea. Obránci byla nabídnuta profesionální smlouva, aby zůstal v klubu po dobu čtyř let. Jednou se však dostal do bodu, kdy manažer neměl zájem brát mládežnické hráče, a to bylo frustrující. Rozhodl se hrát fotbal na poloviční úvazek a investoval více času do podnikání. Později přestal hrát úplně a šel naplno do podnikání.

Svižně, chutně, zdravě

„Vaříme a dodáváme hotová jídla našim klientům třeba i v neděli,” prozradil fotbalista. „Můžete si objednat až čtyři jídla denně, což znamená, že se nemusíte stále potit v kuchyni,“ dodává. Podnik začíná expandovat do více měst a není divu. Pomáhají zákazníkům šetřit čas, peníze, a dokonce myslí na jejich zdraví.

Zdroj: Instagram Jhai Dhillon

Rodinná pouta ve firmě

Bratři ladili své podnikatelské dovednosti už jako děti. Kupovali sladkosti a prodávali je spolužákům ve škole.
Mnoho lidí tvrdí, že by se nemělo kombinovat podnikání s rodinou a přáteli, ale oni jsou nejlepší přátelé i bratři v jednom. Samozřejmě přiznávají, že všude existuje střet zájmů, ale rozdělili si spravedlivě své role a navzájem se podporují. Pokud se pohádají, tvrdí, že za půl hodiny už o ničem neví.

Koronavirus byznysu pomáhá

Spojené království je v současné době stále v karanténě a díky tomu obchod pro Jhai a jeho rodinu vzkvétá. Nárůst objednávek vzrostl oproti minulému roku o 300%. Oba jsou velmi zaneprázdněni a po několik příštích měsíců mají v plánu nakrmit několik stovek rodin a zaměstnanců.

Rychle se adaptovali na veškerá potřebná hygienická opatření a jsou schopni pomoci více lidem během pandemie. Služba je vhodná pro všechny, kteří nechtějí opustit své domovy nebo se chtějí vyhnout dlouhým frontám v supermarketech.
Rice n Spice také v posledních týdnech darovala jídlo bezdomovcům a pracovníkům nemocnic.

Autor: Darja Black
Zdroje: Daily Star, Eastern Eye, Asian Image


Související články