Face ID pro psy: Novinka, která vám může pomoci najít i vašeho ztraceného mazlíčka

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Psi cumak
Zdroj: Shutterstock

Jeden ze tří domácích mazlíčků se alespoň jednou v životě ztratí. Například v USA je každý rok údajně ztraceno nebo odcizeno deset milionů mazlíčků. Společnost Iams se rozhodla tento problém řešit a uvedla na trh aplikaci, která by mohla pomoci při hledání zatoulaných chlupáčů.

Aplikace NOSEiD zve uživatele k vytvoření profilu pro jejich psa, včetně naskenování čumáku psa a jeho fyzického popisu. Pokud se pak pes ztratí, majitel může nahlásit svého psa jako ztraceného a upozornění na zatoulaného mazlíčka bude okamžitě odesláno dalším uživatelům aplikace.

Naskenujte čenich

Kdokoli, kdo najde ztraceného psa, může pomocí aplikace zkontrolovat výstrahy a naskenovat nos nalezeného psa. Pokud pak sedí identifikace, může se nálezce spojit s majitelem a postarat se o šťastný konec.

Aplikace je v současné době k dispozici pouze v americkém Nashvillu a okolí. Vývojáři by však rádi aplikaci rozšířili po celém světě a pomohli tak lidem, kteří se často potýkají se zaběhnutými mazlíčky.

„Domácí mazlíčci jsou nenahraditelnými členy rodiny a díky aplikaci NOSEiD doufáme, že lidem pomůžeme při hledání zatoulaných psů. Rádi bychom také ukončili bezdomovectví psů, kteří se nemají kam vrátit,“ říká Craig Neely.

Skvělý pomocník při hledání

Samotná aplikace je navržena tak, aby byla pro všechny členy komunity. To znamená, že si ji mohou stáhnout i lidé, kteří nemají psa. Společnost také spolupracuje s místními útulky, ve kterých většina zatoulaných psů končí.

Aplikace NOSEiD je k dispozici pro zařízení Apple a Android. Lidé, kteří by si přáli stáhnout tuto aplikaci, ačkoliv není v jejich městě prozatím dostupná, se mohou na webové stránce aplikace zaregistrovat, aby dostali oznámení, až bude aplikace k dispozici i v jejich domovské lokalitě.

U nás je povinností nechat svého psa načipovat. I díky tomu se u nás ke svým majitelům vrací velké množství zaběhnutých psů. V zahraničí však nejsou čipy povinné, a proto se stala tato aplikace velice oblíbenou. Vrásky na psím čumáku jsou totiž jedinečné a vývojáři věří, že se díky této revoluční aplikaci najde mnoho ztracených miláčků.

Zdroj: It’s Nice That
Autor: Štěpán Pacík


Související články