El Cobrador del Frac: Člověk, který vám udělá takovou ostudu, že raději zaplatíte

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
El Cobrador del Frac
Zdroj: JJFarq / Shutterstock.com

Vymáhání dluhů zasíláním tunou papírů se ukázalo jako velmi neefektivní. Poslat někoho, aby dlužníkovi vyhrožoval, je na hraně zákona a zaděláváte si tím na problém. Vymahačské kanceláře jsou pomocníkem jen tehdy, když dlužník chce svůj dluh splácet. Ve Španělsku ale vymysleli způsob, který funguje – hanba. Seznamte se s El Cobrador del Frac, kterého potkat nechcete.

El Cobrador del Frac je speciální španělskou institucí, která je založená na vymáhání dluhů formou mužů ve fraku nebo v jiném obleku.

Server The Believer vysvětluje, že hlavním důvodem vzniku této služby je fakt, že španělské zákony jsou velmi zamotané a je problém po někom vymáhat dluh.

Váš nový přítel Cobrador

Představte si, že někomu dlužíte peníze a chcete se z toho vyvléknout bez placení. Pak ale vyjdete ven před váš dům a čeká tam na vás muž v černém kabátě, cylindru a v ruce drží kufřík.

Ten na vás ukáže, označí vás jménem a všem okolo oznámí, kolik a komu dlužíte. A pak za vámi chodí celé dny. Kamkoliv jdete, jde i on. Jak dlouho tohle trvá? Dokud nezaplatíte.

A El Cobrador del Frac se postará o to, abyste zaplatili co nejdříve. Nemusí dokonce ani nic říkat, protože už jen jeho přítomnost vás dostatečně zahanbí.

„Postava Cobradora je tak známá, že nemusí nic říkat,“ řekl pro server The Guardian Juan Lorca z barcelonské kanceláře El Cobrador del Frac.

Je libo oběd s medvědem?

Cobradoři ale nejsou jen muži ve fraku. V překladu totiž tento pojem znamená „Sběratel šatů“, což cobradoři doopravdy dělají.

V luxusní restauraci si k vám přisednou v převleku medvěda, aby vám udělali ostudu. Převlečou se v podstatě za cokoliv, ale vždy tak, abyste se co nejvíce styděli.

Jediné, co mají vždy s sebou, je kufřík s nápisem „vymahač dluhů“, aby nikoho nenechali na pochybách, proč sledují danou osobu.

Zdroje: The Guardian, The Believer

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články