Dokonalé mužské tělo se mění rok od roku. Podívejte se na přehled toho, jak se pánové snaží

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
Muzske telo
Zdroj: Shutterstock

Když se řekne dokonalé mužské tělo, každý si vybaví něco trochu jiného, ale základ bude nejspíš u většiny lidí stejný: Vypracované svaly a opálení, které na první pohled zaujmou na pláži každou ženu. Ačkoli je vidět výrazná změna od minulého století, málokdo si uvědomuje, že i v poslední dekádě došlo v každém roce ke změnám.

Dříve na sebe neustále hleděly a dbaly na to, aby vypadaly dobře, spíše ženy. Pánové to tolik neřešili. A i když ani dnes mnoho mužů nemá tendenci cokoli měnit, celá řada si jich uvědomuje, že by se sebou měli něco dělat.

Takže přibývá svalovců, kteří pravidelně navštěvují posilovnu, zdravě jedí a oblékají se podle nejnovějších trendů. Vliv na to má mimo jiné internet. Podívejte se, jak se v posledních letech měnila představa o dokonalém mužském těle.

Hubený rok 2010

Podle deníku The Guardian v roce 2010 až 25 % Američanů trpělo problémy s poruchou přijmu potravy. A není se čemu divit. Tehdy byli na obálkách módních časopisů vychrtlí herci a každý chlap chtěl takový být.

V roce 2011 chtěli být muži svalovci. Ale ne tak docela

V roce 2011 začalo mnoho mužů chodit do posilovny a pracovat na svých tělech. Ženy už netoužily po vychrtlých chlapech, chtěly mít doma spíše svalovce. Ale zároveň ne kulturistu. Kromě svalů musel mít muž také určitou jemnost, jak to popsalo hned několik časopisů té doby.

2012 bez kalhot a bez srsti

V roce 2012 se v kinech objevil film s názvem Bez kalhot. Na základě něho začalo mnoho žen toužit po hlavním představiteli Channingu Tatumovi. Muži se proto rozhodli přizpůsobit a in se stalo holení celého těla, především hrudníku.

2013 a hrdinský efekt

V tomto roce přišla do kin celá řada filmů se superhrdiny, kteří byli doslova nabušení. Proto se u mužů stalo populární posilování a většina jich nejen nabrala svalovou hmotu, ale zmužněla natolik, že jejich vystouplé žíly na rukou a svalnatá těla začaly ženy spíše odrazovat.

2014 přinesl králičí ocásky

Rok 2014 byl především rokem zaměřeným na změnu mužského účesu. Populární se tehdy stal účes připomínající králičí ocásek, tedy delší vlasy, ze kterých si muži udělali vzadu malý culíček. K tomu nesmělo chybět jemné strniště na bradě.

V roce 2015 vzrostlo užívání steroidů

Mnoho mužů se několik let marně snažilo nabrat svalovou hmotu, když si uvědomili, že ženy zkrátka nesbalí jenom chozením do posilovny, které stejně nic nepřineslo. Začali užívat steroidy. V roce 2015 podle průzkumů v Británii stouplo užívání steroidů o neuvěřitelných 600 %.

2016 a slavný Rock

V roce 2016 ovládl filmová plátna Dwayne „The Rock“ Johnson. A jeho svaly obdivovali muži a ženy. Takže honba za dokonalým tělem svalovce nepřestala, pouze steroidy se podařilo alespoň trochu v některých zemích omezit.

V roce 2017 se z většiny mužů stali realisté

V roce 2017 začalo mužům docházet, že svaly nejsou to, co ženy hledají. Chtějí silné muže, ale to hned nemuselo znamenat pekáč buchet na břiše. V tomto roce se rozšířily vousy a typické rozcuchy, kterým se proslavil například Robert Pattinson.

2018 přinesl svalnaté vousáče

Psal se rok 2018 a do kin právě dorazily filmy o superhrdinech jako Aquaman a Avengers: Infinity War. Někteří muži ještě stále zůstali přesvědčení, že plnovous to jistí, jiní se vrátili k posilování a vsadili spíše na svaly. A v ideálním případě šlo o kombinaci obojího.

Vysoko v roce 2019

O svalech najednou nebyla řeč. V roce 2019 se stal dokonalým mužem kdokoli, kdo měl modré oči a kratší tmavé vlasy. A pokud se někdo zeptal žen, jakou mají u mužů rády postavu, odpověděly jednoduše, že upřednostní někoho, kdo bude vyšší než ony.

2020 se stal rokem skutečných chlapů

V roce 2020 ovlivnila svět karanténa. Spousta mužů zůstávala dlouho doma, nikdo nikam nechodil, proto nebylo ani třeba se holit, takže později, když byl lockdown rozvolněn, vyšlo ven z domovů mnoho zarostlých medvědů. Ukázalo se ale, že chlupy na hrudi i na bradě jsou pro mnoho žen vlastně sexy.

Zdroj: healthdigest.com, flipboard.com, thelist.com
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články