Dívka z Pákistánu má hlavu do pravého úhlu. Zažívá jen posměch a utrpění, rodina nemá na léčbu

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
afsheen quambar
Zdroj: Shutterstock

Narodila se jako normální dívenka. Jenomže v osmi měsících se při hraní se sourozenci zranila. Od toho dne je odsouzená k tomu, že se jí okolí vysmívá a její rodina musí snášet urážky.

Devítiletá Afhseen Quambar z Pákistánu je dívka jako každá jiná. Ráda se směje, hraje si se sourozenci, miluje svého otce s matkou. Jenže přesto je na první pohled jiná než ostatní.

Po jejím zranění v osmi měsících ji rodina vzala k místnímu lékaři, aby ji zkontroloval. Dívka upadla a poranila si krk, tehdy ale nic nenasvědčovalo tomu, že by šlo o něco vážného. Až později začala hlavu naklánět a dnes ji má úplně do pravého úhlu. Nedokáže ji narovnat.

Nemá přátele, do školy nechodí

Kvůli netradičnímu vzhledu se dívce začali lidé vyhýbat. Podle rodičů se jí ostatní děti smějí, a ona tak prožívá jen smutek a utrpení. Jejími jedinými přáteli jsou sourozenci, kteří ji berou takovou, jaká je.

Proto se otec s matkou rozhodli dívku neposílat do školy, kde by ji ostatní jen šikanovali. Učí ji doma a snaží se jí dát vše, co potřebuje. I tak je ale vidět, že jí chybí kontakt s vrstevníky.

To se podepisuje na jejím psychickém stavu, který se také zhoršuje. Rodina už si neví rady. Ostatní lidé v okolí navíc začali pomlouvat nejen dívku, ale i celou rodinu. Místo pomoci se tak všichni dočkali pravého opaku.

Potřebuje pomoc téměř se vším

I když je dívka inteligentní a učenlivá, kvůli nakloněné hlavě nedokáže udržet rovnováhu a potřebuje tak pomoci téměř se všemi činnostmi běžného života. Nedokáže chodit, většinu času jen sedí.

Sama se nenají, nedojde si na záchod ani se neoblékne. Neustále u ní tak musí být někdo, kdo by jí pomáhal. Většinu volného času tráví Afhseen venku, kde sedí na trávníku a hraje si s hračkami.

Rodina nemá na drahé lékaře prostředky

Otec a matka holčičky provozují farmu, o kterou se denně starají. To jim příliš nevynáší a do práce chodit nemohou. Navíc se kromě Afhseen starají o další děti, které potřebují pozornost a také nové oblečení, hračky, věci do školy.

I když se rodiče už několikrát radili s místním lékařem, kterého si mohou dovolit, on jim nedokáže nijak pomoci. Jediné, co je zjevné, je, že se dívka po pádu a po zranění krku změnila, proč ale hlavu nenarovná, doktor neví.

Podle některých lékařů se jedná o zranění páteře, které je velmi obtížně léčitelné. Není velká šance, že by se dívka z problémů dostala, navíc je k takovému zákroku potřeba hodně financí.

Rodina ale nemá diagnostiku ani potvrzenou, i na to by bylo třeba zaplatit odborníkům a později s dívkou odjet na zákrok i rehabilitace do ciziny. Otec s matkou si tak neví rady, protože je jasné, že bez pomoci to nikdy sami vyřešit nedokážou.

K pomoci se ale pravděpodobně jen tak někdo mít nebude. Lidé dívku odsuzují a nikoho ani nenapadne se zeptat, jak by mohl rodině ulevit. Po zveřejnění příběhu v médiích je možné, že se přece jen nějaká ta naděje vyskytne.

Zdroj: Thesun.co.uk, TikTok

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články