Děsivý vzkaz v tajemném bunkru: Tady byste se nevyspali, ani kdyby vám to mělo zachránit život

od Andrea Světlíková
2 minuty čtení
bunkr
Zdroj: Shutterstock

Dan Sharkey byl na jedné z běžných pochůzek po lese, při které hledal zajímavosti z minulosti. A tentokrát skutečně na jednu narazil. Na první pohled obyčejný bunkr mu udělal radost, to ale ještě netušil, co najde uvnitř.

Po krátkém zkoumáním zjistil, že je v jedné ze zdí díra a v ní ukrytý žebřík. Po něm se dostal do sklepní místnosti, která ho pohltila atmosférou hrůzy.

S fotografiemi svého nálezu se podělil Sharkey na Facebooku, kde získal různé reakce. Jeho objev je zajímavý, nicméně kdo v bunkru zanechal prapodivné vzkazy, není jisté.

Děsivý úkryt a popsané zdi

Uvnitř bunkru se nacházejí dvě rozpadlé postele, na jedné z nich ještě dokonce leží deka. Je tu i prázdná ztrouchnivělá skříň. Mnohem zajímavější ale jsou vzkazy na stěnách.

Zdi jsou pokresleny děsivými kresbami, z nichž jedna znázorňuje muže, který krvácí z úst, jiná zase strašidelný les nakreslený černou, zelenou a červenou barvou. Nejvíc děsivý vzkaz je ale u díry ve stěně.

Na tu míří šipka a text říká: „Vlezte tam, dostane se vám příjemného objetí.“ Zní to možná jako klukovina, kterou má na svědomí nějaký puberťák, v temné místnosti ovšem vše působí velmi reálně a opravdu děsivě.

Vtipné komentáře odlehčují situaci

Když se Dan Sharkey podělil o fotky na sociální síti, dostalo se mu mnoha reakcí. Díky vtipným komentářům některých uživatelů získává celá situace zcela jiný úhel.

Ačkoli jeden z příspěvků tvrdí: „To vypadá, že předešlý návštěvník měl pěkně černé myšlenky,“ ostatní spíše odlehčují situaci. Někdo pod fotografie dokonce připsal: „Vypadá to docela mile, tak jaké bylo objetí?“

Další z uživatelů také zavtipkoval a napsal k příspěvku: „Jsem už celkem deprimovaný z kontaktu s lidmi. Tu příšeru bych objal hned.“

Potupa historie

Jak staré obrázky a nápisy v bunkru jsou, není jasné. Ale skutečností jistě je, že je v místnosti nezanechali původní uživatelé. To, že ji využíval někdo jako místo pro puberťácké schůzky, je téměř jisté.

Mnozí lidé tak v příspěvku projevili nesouhlas s tím, že je díky kresbám a nápisům bunkr vlastně děsivým uměleckým dílem. Podle nich se jedná o ničení historického místa.

Ačkoli je na tom něco pravdy, je děsivý nález bunkru s tajemnými vzkazy vlastně zajímavějším než jen obyčejný prázdný bunkr, kterých jsou po světě stovky.

Dan Sharkey je na svůj nález hrdý, návštěva děsivého místa v něm každopádně zanechala následky. Od toho dne si bude nejspíš dávat pozor a očekávat v místech dalšího nálezu jen to nejhorší.

Autor: Šárka Cvrkalová

Související články