Čtvrtá výměna ministra zdravotnictví přinesla novou vlnu vtípků. Podívejte se na ty nejlepší

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Adam Vojtech
Zdroj: Profimedia

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger po sedmi týdnech ve funkci končí. Na jeho pozici se vrací bývalý ministr Adam Vojtěch. Tyto věty před nedávnou dobou napůl pobavily a napůl šokovaly celé Česko. Že se u nás ministři střídají jako na běžícím páse bylo známo. Ale návrat Vojtěcha čekal jen málokdo.


Adam Vojtěch nastoupil poprvé do funkce v roce 2017. 21. září 2020 ho vystřídal Roman Prymula, který ale v pozici nevydržel ani dva měsíce. Ministrem zdravotnictví po něm byl Jan Blatný, později pak Petr Arenberger, který rezignoval po pouhých sedmi týdnech.

Když po jeho rezignaci přišla zpráva o tom, že se na post ministra zdravotnictví vrací Adam Vojtěch, vtipy na sebe nenechaly dlouho čekat. Zaplavily sociální sítě a každou minutou vznikají nové a nové hlášky. Pobavte se těmi nejlepšími z nich.

Vtipy ze seriálů i filmů

Jedním z nejoblíbenějších vtipů se stal obrázek, na kterém je Vojtěch předělaný na slavnou úvodní fotografii ke snímku Kill Bill. Stačilo pozměnit jedno jediné slovo a je tu nový akční hrdina: Kill Vir.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený TMBK (@tmbkofficial)

Podle komentářů žlutá Adamu Vojtěchovi sekne a není pochyb o tom, že si s koronavirem poradí. Aby toho nebylo málo, je obrázek doplněn o nápis VOLUME 2, který značí, že se jedná o pokračování seriálu z nedávné doby.

I na motivy seriálu Simpsonovi vznikla celá řada vtipných videí i fotek, které parodují návrat Adama Vojtěcha do ministerského křesla. K oblíbeným patří Barney vracející se stále do jedné a té samé hospody, nebo Bartův děda, který si už ve dveřích nepamatuje, jestli chtěl jít vůbec dovnitř, nebo ven.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený TMBK (@tmbkofficial)

Do úpravy fotek zapojili šprýmaři také hvězdnou sérii filmů Star Wars. Populární se stala fotografie, na které je mistr Yoda se slovy: „Když ministři ti dojdou, začít od začátku musíš.“

Parodii se nevyhnulo ani hokejové družstvo

Na Instagramu se objevila také fotografie, ve které je Andrej Babiš pasován na trenéra hokejového týmu. V něm sedí na střídačce Prymula, Blatný a Vojtěch. „Arenberger musí ven, Adame, ty jdeš na led, Romane, připrav se,“ směje se příspěvek.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený ❤️Hitrádio FM❤️ (@hitradiofmcz)

„Je to sice šaškárna, ale povedlo se,“ píše jeden z fanoušků. Jiní dodávají jen celou řadu smajlíků. Příspěvek si vysloužil od milovníků humoru přes 260 srdíček. I když někteří mají za to, že jde trochu o podceňování českého hokejového týmu, jiným se vtip líbí.

Ministrova minulost

Celá řada vtipů se odvíjí také od toho, že Adam Vojtěch byl kdysi účastníkem soutěže SuperStar. V roce 2005 se postavil před porotu, a dokonce postoupil do dalších kol. Od zpěvu se ale později dostal až do politiky.

Jenže fanoušci rádi hledají v dávné minulosti. „Nebyl jste tu i minulý rok?“ ptá se na upravené fotce Pavol Habera, porotce soutěže SuperStar. „Ano, byl,“ odpovídá mu Vojtěch s mikrofonem u úst.

Na další fotce je zase ministr zdravotnictví postaven na pódium, v ruce drží mikrofon a křičí do davů: „Tak a dáme si to všichni ještě jednou.“ Fantazii se zkrátka meze nekladou a co se týče české vynalézavosti, jakmile jde o humor, není o novinky nouze.

Podle některých byl zkrátka rotační systém na českých školách natolik úspěšný, že se ho vláda rozhodla zavést také na ministerstvu. „A novým ministrem se stává… starý ministr,“ vtipkuje další obrázek. Milovníci humoru si tv tomto čase přijdou na své.

Zdroj: Instagram, Facebook

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články