Čistě náhodou se dostal k domácímu porodu miminka. V tu chvíli netušil, že jde o jeho vysněnou dceru

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
hasic mimino
Zdroj: Shutterstock

Marc Hadden žil šťastný život se svou ženou a dvěma malými syny. Když si řekli, že by chtěli ještě holčičku, lékaři jim to rozmluvili. Stav jeho manželky totiž nebyl takový, aby mohla porodit třetí zdravé dítě. Rodina tak nějaký čas uvažovala o adopci, potom od ní ale upustili.

Ani jeden z nich nečekal, že by mohli v budoucnu ještě mít dítě. A už vůbec by je nenapadlo, za jakých zvláštních okolností se k nim malá Gracie, která je dnes součástí rodiny, dostane. Marc i jeho žena to považují doslova za osud, že se jim něco takového přihodilo.

Ten den se na linku hasičů dovolala žena, která tvrdila, že je doma a rodí. Ačkoli to byla práce pro záchranáře, hasičská stanice byla poblíž a než dorazili zdravotníci, Marc a jeho kolega byli vysláni pro jistotu na místo také. A právě Marc pomohl ženě s příchodem miminka na svět.

Prosila ho, aby s ní jel sanitkou

Když Marc dorazil, žena byla v bolestech schoulená na posteli. On naštěstí se zdravotnickým výcvikem dobře věděl, co dělat. Stejně tak byl u obou porodů své ženy, a měl tedy s porodem zkušenosti. Pomohl ženě dítě odrodit, celou dobu se ji snažil uklidňovat, a zároveň byl prvním, kdo miminko držel v náručí.

„Samozřejmě jsem byl ve stresu a doufal jsem, že dorazí záchranáři. Ale šlo to tak rychle a můj kolega byl zmatený a netušil, co dělat. Takže jsem vlastně holčičku odrodil já,“ řekl později Marc. Když pak ženu předal zdravotníkům, požádala ho, zda by nejel do nemocnice s ní.

On nakonec souhlasil a zjistil velmi rychle, že ženu po otěhotnění přítel opustil a ona si dítě nechce nechat. Už v tu chvíli se mu v hlavě vyrojily různé myšlenky, ke krokům se ale odhodlal až později v nemocnici, kde žena ihned sestrám řekla, že chce dát holčičku k adopci.

Nejprve to byl vtip

Marc Hadden nejprve s vtipem prohlásil, že by ho měli na seznam žadatelů o adopci zapsat také. Sestřičky mu na to odpověděly, aby se domluvil přímo s matkou dítěte. Mezitím hasič holčičku vyfotil a své ženě poslal informaci o tom, co se v práci dělo.

Když mu odepsala, že by si tak rozkošnou holčičku také přála, měl jasno. Doma pak všechno probrali a z vtipu se nakonec stala realita. Maminka dívky byla ráda, že se jejím otcem má stát někdo, kdo jí vlastně pomohl na svět a kdo se o ně o obě postaral v tak těžké situaci.

Dnes je malá Gracie plnohodnotnou součástí rodiny. Oba synové páru si ji oblíbili a slíbili rodině, že budou dívku chránit, jako kdyby byla jejich vlastní sestrou. Hasič s manželkou se tak dočkali holčičky, které se už dávno vzdali a o které je ani ve snu nenapadlo, že by ji mohli mít.

Zdroj: spotlightstories.co, cbsnews.com, countrylife.com

Autor: Šárka Cvrkalová


Související články