Církev eutanazie: Chtěla zachránit planetu před přelidněním. Podporovala sebevraždu, potrat, kanibalismus i sodomii

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Cirkev Eutanazie
Zdroj: Profimedia

Zabijte se, zachráníte planetu. Toto heslo prosazovalo uskupení známé jako církev eutanazie. Vše začalo v 90. letech minulého století ve Spojených státech amerických. Tehdy se dalo do kupy pár jedinců, kteří věřili, že proti přelidnění planety je třeba bojovat poměrně radikálním způsobem.

Církev si velmi rychle získala své následovníky. Chris Korda, zakladatel uskupení, byl prý na začátku osloven mimozemským obyvatelem. Ten mu sdělil, že jsou ekosystémy na planetě přetíženy, že je tu lidí moc a je třeba s tím něco udělat.

Korda věřil, že jeho prostřednictvím promlouvá mimozemšťan k světu. Uskupení se začalo považovat za církev. A to i přesto, že prosazovalo antihumánní jednání. Kordovi stoupenci ale tvrdili, že vše je na bázi dobrovolné a nikdo není k ničemu nucen, uvádí Frieze.

Čtyři pilíře

Fungování celé církve stálo na čtyřech pilířích, díky kterým mělo podle Kordy a jeho stoupenců dojít k záchraně planety před přelidněním. Jednalo se o sebevraždu, potrat, kanibalismus a sodomii.

Šlo o jakási přikázání, která měla motivovat členy uskupení k jednání. Ti, kteří měli odvahy nejvíce, si mohli vzít život, aby tak uvolnili nějaké místo na planetě. V případě těhotenství se ženy dobrovolně vzdávaly možnosti porodit.

Lidé se také vzdávali masa, aby bylo dost potravin pro ostatní. Proto bylo povoleno jíst i maso lidské. Vraždy ovšem povoleny nebyly, vždy se konzumovalo jen maso lidí zesnulých přirozenou smrtí nebo při nehodách.

Její učení pokračuje dodnes

Ačkoli se podle serveru Vice nikdy neprokázalo, zda vůbec, popřípadě kolik lidí spáchalo na základě učení církve sebevraždu, v roce 2003 byla nalezena mrtvá žena, která u sebe měla vytištěný manuál pro sebevrahy právě z webu církve.

Přestože už několik let církev oficiálně nefunguje, následníky svého učení má dodnes. Chris Korda se dnes věnuje hudbě a vývoji softwaru, v myšlenky církve eutanazie ale prý i nadále věří.

Zdroj: Oxford Academic, Vice, Frieze

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články