Charles Whitman: Provedl jeden z nejděsivějších útoků na americké univerzitě. Věděl, že zemře, vzal s sebou co nejvíc lidí

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Zbran
Zdroj: Pixabay

Kdykoli v Americe na nějaké škole či univerzitě dojde k útoku, jedná se o děsivou událost. Vrazi v takovém případě zabíjí mnoho lidí, studenty, učitele, nevinné osoby. Jednou z nejděsivějších sériových vražd tohoto typu se stal případ muže jménem Charles Whitman.

Býval vojákem, který hrdě bojoval za svou zemi. Nikoho by nenapadlo, že by se z něj jednou mohl stát vrah, který zabíjí nevinné. Charles si prošel už v dětství traumatem. Jeho otec matku bil a jeho samotného znásilňoval.

Návrat mezi rodiče

Od rodiny se Charles odstěhoval, jakmile mohl. Našel si rodinu, žil spořádaný život. Po čase se jeho rodiče ale rozvedli. On to samozřejmě schvaloval, udělal ale chybu a odjel matce pomoci se stěhováním. Setkal se s otcem a návrat do prostředí hádajících se rodičů v něm vyvolal něco, co zahájilo jeho vraždící šílenství, píše Britannica.

Nějaký čas bojoval se svými démony, po několika dnech to ale nezvládl. Odjel znovu za matkou, kterou zastřelil. Potom zbraň obrátil i proti své ženě. Nakonec odjel na jednu z amerických univerzit, kde se zabarikádoval s pistolemi, puškami a noži. Jako rukojmí si vzal desítky lidí uvnitř budovy.

Šílenství

Charles Whitman zastřelil recepční, několik studentů postřelil. Ostatní se jim snažili pomáhat, to ho ale jenom dráždilo a o to agresivnější byl. Policie budovu obklíčila okamžitě a pokoušela se s ním podle Behind the Tower nejprve vyjednávat.

To nakonec nikam nevedlo, byl tedy proveden útok, při kterém byl útočník zastřelen. Než se ho ale podařilo zneškodnit, vzal život celkem sedmnácti mladým lidem, kteří tou dobou byli bohužel na univerzitě přítomni.

Věděl, že se blíží konec

Vrah zanechal dopis na rozloučenou, ve kterém tvrdil, že se blíží jeho konec. Pokusil se tak ze světa předtím, než zemře, zprovodit také všechny, kteří si to podle jeho slov zasloužili.

Pitva skutečně prokázala, že měl muž v hlavě nádor a příliš času mu nezbývalo. Smrt zastřelením pro něj byla vysvobozením a bylo jasné, že ve chvíli, kdy na univerzitu vkročil a začal běsnit, už dávno věděl, že živý neodejde.

Zdroj: The Washington Post, History, Britannica, Behind the Tower

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články