Části jeho zmizelé přítelkyně našli policisté v lednici. O svých kanibalských choutkách napsal José Calva i knihu

od Dominika Jandorová
2 minuty čtení
jose calva
Zdroj: Profimedia

Kanibalismus je většinou společnosti silně odsuzován, a možná proto psychicky narušené jedince tolik láká. Čas od času se kanibalismus dostane na titulní stránky novin, stejně jako před 15 lety v Mexiku, kdy byl José Luis Calva Zepeda obviněn ze zabití a snězení své přítelkyně.

José Luis Calva to v mládí rozhodně neměl lehké. Jeho otec zemřel, když mu byly pouhé dva roky, a zanechal ho pouze v péči matky. Žena, která ho vychovávala, měla k mateřství daleko. Svého syna měla vystavovat fyzickému i citovému týrání.

Calva po svém zatčení prozradil prokurátorům další hrůzné podrobnosti o svém dětství. Podle deníku Metro Calva tvrdil, že když mu bylo sedm let, sexuálně ho napadl kamarád jednoho z jeho starších sourozenců.

V pozdějším věku měl Calva trpět depresemi a mít sebevražedné sklony. V hojném množství měl používat alkohol i kokain. Podle psychologického profilu obžaloby byl Calva zaznamenán jako samolibý a poněkud vychloubačný člověk, který zoufale toužil zapadnout a mít společenské uznání, ale nikdy toho nebyl schopen dosáhnout.

Zmizelá partnerka skončila v ledničce

Policie se začala o Calvu zajímat po nahlášení zmizení Alejandry Galeany, která v té době byla jeho přítelkyní. Po Alejandře se začalo okolí shánět poté, co nepřišla do práce. Její matka Soledad Garabito Fernández se domnívala, že za zmizením Galeany může stát Calva. Několik dní předtím Calva Alejandře několikrát volal a vyhrožoval jí sebevraždou, pokud ukončí jejich vztah.

Policie našla její tělo v bytě Calvy, ve skříni v ložnici. Tedy to, co z něj zbylo. Chybělo pravé předloktí a polovina pravé nohy. Při důkladnější prohlídce bytu byly tyto chybějící části objeveny v ledničce.

Na sporáku ležela pánev, na které byly kousky ženského masa a tuku spolu s rozkrojeným citronem. Další její ostatky se našly na jídelním talíři na stole. Nakonec se uvnitř krabice se snídaňovými cereáliemi našla lidská kost, která vypadala, jako by byla osmažená.

Obětí bylo pravděpodobně více

Zpravodajský server Newsweek také upozorňuje, že Alejandra Galeana nebyla jedinou ženou, která se mohla stát Calvovou obětí. Kanibal mohl mít na svědomí smrt nejméně dvou dalších žen.

V roce 2004 našla policie na předměstí Mexico City ostatky jedné z Calvových bývalých přítelkyň, Veronicu Martínez Casarrubia, které chyběla hlava. Kromě toho Calva v roce 2007 pravděpodobně zabil sexuální pracovnici.

José Luis Calva za mřížemi dlouho nepobyl. Dne 11. prosince 2007 byl nalezen mrtvý ve své vězeňské cele, jeho smrt byla označena za sebevraždu, jelikož byl nalezen oběšený na opasku.

Temné já se projevilo i v jeho knize

José Luis Calva se považoval za spisovatele a básníka. Když se poprvé setkal s matkou Alejandry Galeany, řekl jí, že každý den vydělává až 200 dolarů prodejem kopií svých děl lidem na ulici.

Ačkoli neexistují žádné záznamy o tom, co prodával na ulici nebo kolik lidí si jeho díla koupilo, při policejním vyšetřování se zjistilo, že měl ve svém bytě jedno rozpracované dílo. Nedokončený svazek s názvem „Kanibalský instinkt“. Děj měl být podobný thrilleru Mlčení jehňátek.

Zdroj: Newsweek, Metro, Grunge, Murderpedia

Autor: Dominika Jandorová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články