Bývalá tanečnice i v 99 letech denně cvičí. Její lekce překazil koronavirus

od Andrea Světlíková
2 minuty čtení
stara tanecnice Dinkie Flowers
Zdroj: Profimedia

Zatímco někoho zastihnou zdravotní komplikace spojené s věkem už v sedmdesáti, jiný se dokáže udržovat ve skvělé formě i do devadesáti. Dinkie Flowers je žena, které bude v květnu rovných sto let. Ale vůbec na to nevypadá.

Denně cvičí, tanci se věnuje už od svých tří let. Má za sebou spolupráci s profesionálními tanečníky, vystupování před královskou rodinou Iráku i vlastní televizní show.

Vdova s jednou dcerou a čtyřmi vnoučaty se ve svém životě vždy věnovala tanci naplno. To společně s její pevnou vůlí a chutí do života z ní i v jejím věku dělá vitální ženu, která se jen tak něčeho nebojí.

Mysleli si, že si ji koupí

Kromě tance se už od brzkého věku věnovala Dinkie krasobruslení. Právě s tím vycestovala do Iráku, kde vystupovala před královskou rodinou, a později dokonce učila jejich syna.

Pro rodinu se dokonce stala patronkou nově vystaveného bruslařského stadionu. Když ho později kupoval nový majitel, byl zmatený, jakmile se Dinkie rozhodla odcestovat zpět do rodné země.

Podle všeho si totiž myslel, že se jedná o profesionální trenérku, která ke stadionu patří. Platil přehnaně vysokou cenu, protože si ji chtěl koupit, aby trénovala jeho studenty. Na tento vtipný omyl vzpomíná Dinkie dodnes.

Nic by na svém životě nezměnila

Dinkie Flowers od svých tří let tančí, denně trénuje, dokonce i dnes ve svém věku je schopná každý den věnovat čas fyzicky náročným aktivitám. Občas se jí lidé údajně ptají, co by na svém životě změnila, kdyby mohla.

Na to hrdě odpovídá, že pokud by směla začít život od začátku, pokračovala by v něm tak jako doteď. Ničeho nelituje a je hrdá na to, čeho dosáhla. A že toho není málo.

Dříve provozovala taneční lekce a kurzy protahování pro lidi, kteří projevili zájem. To jí bohužel překazila koronavirová situace. I tak se ale nadále Dinkie udržuje v kondici a každý den zhruba 45 minut cvičí a chodí třikrát týdně na dvacetiminutové procházky.

Její kamarádka Lesley v několika rozhovorech prohlásila, že se jedná o jednoho z nejúžasnějších lidí na světě. „I ve svém věku dokáže to, k čemu se mnozí mladí nemohou odhodlat,“ řekla.

Pomáhá dobré věci

Dinkie Flowers se snaží svým jednáním ukázat světu, že pokud člověk chce, je schopen téměř čehokoli. Chce to jen pravidelný životní styl a trochu té snahy. To je jejím životním motem.

Kromě toho, že si vydělává lekcemi tance na živobytí, přispívá také finančními prostředky, které díky tanci získá, organizaci NHS. Jedná se o Národní zdravotní službu Velké Británie, která peníze využívá k pomoci nemocným.

Dinkie bude brzy sto let. I v tomto věku je schopná dělat neuvěřitelné věci. Je příkladem všem, kteří se živí pohybem a kteří doufají, že v životě jednou něčeho dosáhnou.

Zdroj: Metro.co.uk

Autor: Šárka Cvrkalová

Související články