Býčí skála láká na přírodní krásy i historii. Archeolog tu v roce 1871 objevil ostatky 40 mladých dívek

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Byci skala
Zdroj: Profimedia

Národní přírodní rezervace Býčí skála láká mnoho lidí na krásy přírody. Je součástí CHKO Moravský kras a navštěvují ji běžně turisté z Čech i ze zahraničí. Někteří sem ale nejezdí kvůli krásným lesům a skalám. Návštěvníky přitahuje také krvavá historie místní jeskyně.

V roce 1871 prováděl v jeskyni na Býčí skále archeolog Jindřich Wankel rutinní výzkum oblasti. Během toho ale objevil kostru s useknutou hlavou a rukou. Po dalším pátrání nalezl větší množství znetvořených ostatků poházených po okolí.

Výzkumy prokázaly, že jde o těla 40 mladých dívek. Kromě nich Wankel našel v jeskyni také zbraně, šperky, sošky a další věci pocházející z doby až kolem 5. století, píše server Dotyk.

Místo pravěkého obřadu?

Archeolog se nejprve domníval, že objevil místo nějakého pravěkého obřadu. V okolí byly nalezeny kresby z dávných dob, mezi kostrami se také nacházel jakýsi kamenný oltář.

Ačkoli pár vědců s Wankelovým názorem souhlasilo, jiní mají za to, že v jeskyni došlo k něčemu úplně jinému. Podle serveru iDNES hovoří jedna z teorií i o tom, že obyvatelé jeskyně byli přepadeni a rozsekáni divokými kmeny.

Velké množství negativní energie

Podle nálezů z místa se zdá, že je pravděpodobnější možnost první. Mnoho lidí zde mohlo podle odborníků dobrovolně ukončit svůj život tím, že se nechali obětovat členy svého vlastního kmene.

Místo bylo navíc podle Blanenského deníku dlouhé roky považováno za prostor určený k náboženským rituálům. V moderních dobách bylo mnohokrát zkoumáno senzibily, podle kterých je v samotné jeskyni, ale i v okolí Býčí skály cítit velmi negativní energie.

V podzemním prostoru se podle všeho měli v minulosti pokoušet nacisté postavit podzemní továrnu. To tak mohlo porušit mnoho důkazů o tom, co se zde v dobách pravěku skutečně mohlo stát. Jasné je ale to, že místo má za sebou krvavou historii.

Zdroj: Blanenský deník, iDNES, Dotyk

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články