Buffy donutila filmaře vystavět fiktivní hřbitov kvůli svému chorobnému strachu. Ve 43 letech vypadá skvostně

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Buffy
Buffy

Dnes úspěšnou upírskou tématiku kdysi odstartoval seriál Buffy, přemožitelka upírů. Jak se od té doby změnila její představitelka a proč nemohla jako dítě do McDonaldu?

Drobná blonďatá herečka Sarah Michelle Gellar letos oslavila své čtyřicáté třetí narozeniny. Dětství ale prožila v New Yorku a nebylo zrovna šťastné. Rodiče se rozvedli, když jí bylo osm, a ona otci nikdy neodpustila. S maminkou žily skromně, ale protože byla Sarah šikovná, dostala stipendium na soukromou školu.

Do McDonaldu nesměla vkročit

Ve čtyřech letech se náhodou objevila v reklamě a začala se psát její herecká historie. V reklamě na Burger King tvrdila, že mají větší hamburgery než v McDonald‘s.

Osočená firma se bránila soudně a trest přišel i pro malou Sarah, dostala zákaz vstupu do tohoto řetězce. Nemohla se tak často účastnit dětských oslav narozenin svých kamarádů.

Za roli v seriálu All My Children dostala cenu Emmy. Větší popularitu si ale vysloužila rolí v seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Na konkurzu se ucházela o roli Cordelie, tvůrcům se však více hodila do hlavní role Buffy, kterou přijala a obarvila si kvůli ní své hnědé vlasy na blond.

Zdroj: Profimedia

Přemožitelka upírů, co se bojí hřbitovů

Komplikací při natáčení mohl být její chorobný strach ze hřbitovů. Filmaři tak pro tyto scény museli vystavět fiktivní hřbitov. Při natáčení si jednou zlomila ruku.

Do role Dawn prosadila svou kamarádku Michelle Trachtenberg. Později ji byla nabídnuta role v seriálu Upíří deníky, ale odmítla ji. Ucházela se i o roli Mii v prvním díle filmu Rychle a zběsile.

Svého manžela Freddieho Prinze Jr. potkala při natáčení filmu Tajemství loňského léta, později se s ním potkala ještě ve filmu Scooby Doo. To už ale byli partneři. Dohromady se dali v roce 2000 a o dva roky později svůj vztah zpečetili manželstvím. Společně vychovávají dvě děti.

Sarah i dnes pořád vypadá jako holčička. Možná s tím má co do činění i fakt, že je vegetariánkou. Herecky už sice není tak aktivní, věnuje se hlavně péči o své ratolesti.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články