Bonetics: Extrémně ohebný tanečník působí, jako kdyby neměl v těle žádné kosti

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Shakirudeen Alade
Zdroj: Profimedia

V roce 2015 se tehdy jako sedmnáctiletý mladík zúčastnil show Britain’s Got Talent. Ačkoli se nedostal mezi soutěžící na prvních příčkách, pro mnoho lidí je Shakirudeen Alade zapamatovatelným. Během tance totiž předvedl neskutečnou ohebnost svého těla a dodnes se jako gumový tanečník také živí.

„Měl jsem psychické problémy, ale tancování mi vždycky pomáhalo. A tak jsem se stal lepším člověkem,“ uvedl už před lety v soutěži mladík, kterého dnes svět zná pod přezdívkou Bonetics.

Jeho tanec byl už tehdy založený na extrémních prvcích ohebnosti. V některých částech vystoupení se zdálo, že nemá v těle kosti a jeho ruce i nohy jsou gumové.

Od té doby se ale ještě více vypracoval a dnes vystupuje s čísly, která berou dech.

Trénoval od 12 let

Někteří lidé si myslí, že s touto speciální dovedností se Shakirudeen narodil. Pravda je to ale pouze částečná. Tanečník si údajně vždy uvědomoval, že má talent, kdyby ale pravidelně netrénoval, nedostal by se tam, kde je dnes.

Už od dvanácti let cvičil jógu, zaměřoval se především na protahování svalů a trénink rovnováhy. Zároveň chodil do posilovny, aby jeho svaly nápor, který na ně vytváří, vydržely.

Show mu pomohla se zviditelnit

Od patnácti let se Bonetics prezentuje na sociálních sítích. Od účinkování v show se mu počet sledujících znásobil a na nedostatek pozornosti si tak nemůže stěžovat.

Pracovní nabídky se mu hrnou. V roce 2017 se nechal nafotit na billboardy v rámci jedné francouzské reklamy, zahrál si také v divadle. Rád ale tančí také na festivalech, kde se seznamuje se svými fanoušky.

Zdroj: YouTube, Twitter

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články