Bláznivou jeptišku z Četníků už za volantem naštěstí nepotkáte. Po 56 letech připomíná spíše kouzelnou babičku

od Nikola Jaroschová
Zdroj: Profimedia

Bláznivá francouzská komedie o četnících ze Saint-Tropez je úspěšná i po téměř šedesáti letech od své premiéry. Kromě bravurního výkonu Louis de Funèse se ale nezapomenutelnou stala i jeptiška Klotylda se svými šílenými řidičskými schopnostmi. Jak žije její představitelka dnes?

Francouzská herečka France Rumilly, vlastním jménem Nathalie Couturier, se narodila v roce 1939 v Boulogne-Billancourt.

Vzdělání získala v klášteře, poté absolvovala Institut Saint-Vincent de Paul a navštěvovala herecké kurzy na dramatické škole. Kdo by byl tušil, že její nejslavnější rolí bude právě jeptiška.

Neohrožená řidička a jeptiška

Jejím hlavním zaměřením je divadlo, ale objevovala se i ve filmech, kde ztvárňovala převážně vedlejší role. Vůbec poprvé se před kameru postavila v roce 1962 ve filmu Les veinards. Všiml si jí režisér Jean Girault a nabídl jí roli, která ji proslavila i v zahraničí.

Zdroj: Nicematin.com

V roce 1964 se objevila v úspěšné komedii Četník ze Saint-Tropez a jako řádová sestra s bravurními řidičskými schopnostmi několikrát tahala četníka Cruchota v podání Louis de Funèse z maléru. Svou „kachnu“, jak se tehdy malému Citroënu 2CV říkalo, často potrápila.

Natáčení probíhalo na Azurovém pobřeží a městečko Saint-Tropez se dočkalo velké popularity, která přetrvává dodnes.

K natočení filmu o roztržitém četníkovi prý scénáristu inspirovala dovolená v Saint-Tropez, kde mu ukradli kameru a zažil komické setkání se skutečnými četníky.

Ze světa filmu se brzy stáhla

S Funèsem si zahrála ještě ve filmu Grand restaurant pana Septima a s dalším slavným Francouzem Pierrem Richardem se objevila ve snímku Jsem nesmělý, ale léčím se. Úplně naposledy se před kameru postavila v roce 1986 a poté se stáhla do ústraní.

O jejím soukromí se toho moc neví. Je vdaná, má jednu dceru a letos v květnu oslavila jednaosmdesáté narozeniny, které byste jí rozhodně netipovali.

Autor: Karolína Stoczková

Související články