Bezpečné cestování bez stresu? S naším rádcem si užijete ty nejlepší prázdniny

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Cestovani
Zdroj: Shutterstock

Cestování během prázdnin pro vás může být stresující. Vzhledem k tomu, že covid-19 stále ovlivňuje jednotlivce po celém světě, porozumění některým klíčovým tipům na prázdninové cesty vám může pomoci učinit cestování méně stresujícím a zároveň minimalizovat riziko infekce.

Pokud je to možné, je nejlepší během této sezóny necestovat, protože by to mohlo zvýšit vaše riziko nákazy nebezpečným virem. Pokud jste se rozhodli, že na dovolenou pojedete, musíte přijmout některá opatření, která mohou riziko infekce snížit.

Tipy pro létání během koronaviru

Vyvarujte se cestování, pokud se necítíte dobře, a kontaktujte svého lékaře, abyste zjistili, zda nepotřebujete podstoupit test na covid-19 nebo vyhledat lékařskou pomoc.

Vyhledejte si omezení cílové země a pokyny pro cestování během pandemie, abyste se ujistili, že do destinace můžete cestovat bez nejmenších problémů nebo zda je třeba pamatovat na nějaká speciální pravidla.

Nechovejte se nezodpovědně. Pokud daná země vyžaduje nošení roušek na ulici, noste ji správně nasazenou. Pravidelně si umývejte ruce po dobu nejméně dvaceti sekund, zvláště po pobytu mimo váš hotel.

Vezměte si s sebou dezinfekční prostředek na ruce a používejte jej po dotyku čehokoli venku a před jídlem, pokud si nemůžete umýt ruce. Ujistěte se také, že máte několik záložních roušek, a pravidelně je měňte.

Tipy pro cestování autem během koronaviru

Zkuste cestovat pouze s těmi, se kterými žijete. Pokud vyrážíte na výlet s lidmi ve stejném autě, možná byste měli popřemýšlet nad otestováním před tím, než do auta nasednete.

Sbalte si občerstvení a nápoje, abyste mohli omezit zastavování na veřejných místech, kde je vyšší riziko infekce. Při tankování benzínu si po manipulaci s tankovací pistolí otřete ruce dezinfekčními ubrousky.

Pokud používáte veřejnou toaletu, minimalizujte dotýkání se všech povrchů, udržujte rozestupy a před nasednutím do auta si důkladně umyjte ruce.

Rozhodně nezapomínejte na dodržení bezpečných rozestupů, pravidelnou výměnu roušky a mytí rukou. Buďte prosím opatrní! Važte si toho, že máme možnost vracet se zpět k normálnímu životu. Dodržováním základních pravidel můžeme společně předejít zavřeným podnikům a službám, které máme tak rádi.

Autor: Štěpán Pacík


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články