Bazén pro odvážné se nachází třicet metrů nad jednou evropskou metropolí. Lidé se v něm bojí plavat

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Par v bazenu
Zdroj: Shutterstock

Také už se nemůžete dočkat léta stráveného u vody? Kam vyrazíte letos? Bude to přírodní koupaliště u nás, nebo pobyt na pláži v zahraničí? Obyvatelé bytů v Londýně se budou letos koupat v bazénu, který se jen tak nevidí.

Pro některé je vznášet se v průhledné krabici zavěšené pětatřicet metrů nad londýnskými ulicemi noční můra. Pro ostatní je to naprostá paráda a zážitek na celý život. Do jaké skupiny se řadíte vy?

Průhledný bazén ve velké výšce

Sky Pool je průhledný plavecký bazén o rozměrech dvacet pět metrů, který se táhne mezi dvěma rezidenčními mrakodrapy v sousedství čtvrti Nine Elms na jihozápadu Londýna. Bohužel je však otevřen pouze pro šťastné obyvatele bytového komplexu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Yazu! (@yazu.it)

Jedná se o největší volně stojící akrylovou bazénovou konstrukci na světě. Součástí bazénu budou také bary, restaurace a obchody, což udělá z této rarity opravdovou nádheru. Koupající budou mít výhled na panorama Londýna, včetně London Eye a Westminsteru.

Předtím, než se bazén ujal svého místa ve vzduchu, musel procestovat kus světa. Do Londýna putoval z amerického Colorada, což je přes osm tisíc kilometrů. Přeprava byla velice náročná, protože se jedná o velké množství skla.

Není se čeho bát

Pravděpodobně vás napadlo, co by se stalo, kdyby bazén prasknul. Bazén byl před svou velkou cestou podroben rozsáhlým zkouškám pevnosti v továrně Reynolds. Na jeho stěhování bylo potřeba několik jeřábů s velkou nosností.

Obyvatelé bytových komplexů budou mít jedinečnou příležitost zaplavat si několik metrů nad zemí. A pokud mají rádi potápění, tak se mají na co těšit. Při ponoru se jim naskytne pohled na celé město.

Oficiální otevření je naplánováno na devatenáctého května, někteří lidé však již plavání okusili. Stalo se tak při focení propagačních materiálů, při kterém se ve vodě měla možnost ukázat modelka v červených šatech.

Zahajovací ceremoniál bude zahajovat DJ Roman Kemp a představí se také synchronizovaný plavecký tým Aquabatix.

Jak jste na tom vy? Skočili byste do bazénu v oblacích, nebo raději volíte typický český rybník?

Zdroj: CNN
Autor: Štěpán Pacík


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články