Baba rozparovačka: Oběti rozřezala na kousky. Přišlo se na to, když se po městě začaly válet podezřele páchnoucí pytle

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
baba rozparovacka
baba rozparovacka

Tamara Mitrofanovna Samsonová se ve světě proslavila pod různými přezdívkami. Říkalo se jí Baba Yaga, Psycho, nejznámější je ale jako babička rozparovačka. A má to svůj důvod, Samsonová totiž byla obviněna až ze čtrnácti vražd, při kterých měla své oběti brutálně rozřezat noži a pilou na několik částí a pohodit v odpadkových pytlích na různá místa.

Kolik vražd jí ale soudy skutečně dokážou přiřknout zatím není jasné. Do dnešního dne je totiž Samsonová souzena a případ stále nebyl uzavřen.

Zabila svého nájemníka, později i nájemce

Samsonová se narodila v roce 1947 a dlouhá léta byla zdánlivě bezproblémovým člověkem. Vystudovala střední i vysokou školu a poté se přestěhovala do Petrohradu, kde se usadila se svým manželem.

V roce 2000 nahlásila zmizení svého muže. Ačkoli se to nikdy nepotvrdilo, je velmi pravděpodobné, že ho podobně jako své další oběti zavraždila.

Pravděpodobné je to i proto, že v roce 2015 nahlásila další zmizení, tentokrát svého snoubence.

Po zmizení svého muže si našla Samsonová nájemníka do volného pokoje. Toho zavraždila v roce 2003 a jeho tělo rozřezala a vyhodila do popelnic v několika pytlích. Trvalo ale roky, než se na vraždu přišlo.

Když v roce 2015 probíhala v jejím bytě rekonstrukce, začala bydlet na čas u ženy jménem Ulanová. S tou začala mít brzy spory, protože se ani po smluvené době nechtěla vystěhovat.

Samsonové se byt natolik líbil, že se rozhodla jeho původní majitelku zavraždit.

Otrávila ji jedem, který přimíchala do jejího oblíbeného jídla. Její tělo poté rozřezala pilou a jeho části v několika pytlích na odpadky vyhodila na ulici.

Byla poslána na několik vyšetření, nakonec skončila v psychiatrické léčebně

Až po několika dnech upozornili obyvatelé místa policii na podezřelé pytle. Vyšetřovatelé prakticky ihned zjistili, komu ostatky patří, a když zazvonili na dveře bytu, Samsonová jim bez problémů otevřela.

V koupelně byly objeveny stopy krve a další důkazy, které jasně ukázaly na vraha. Samsonová začala být od toho dne vyšetřována.

Policisté brzy objevili její deník, který popisoval i vraždu nájemníka z roku 2000.

Celkově je Samsonová prošetřována za čtrnáct brutálních vražd, doposud se ale podařilo prokázat pouze dvě.

Poté, co si prošla mnohými psychiatrickými i psychologickými vyšetřeními, byla umístěna do psychiatrické léčebny v Kazanu.

Tam je hospitalizována dodnes a její případ stále běží. Jaký by byl trest v případě, že by se podařilo prokázat i další vraždy, zatím není jasné.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články