Angličanka chová jako mazlíčky 35 pijavic. Léčí s nimi artritidu své matky

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Marie Bailey
Zdroj: Profimedia

O tom, že pijavice mohou v některých případech léčit, se mluví ve vědě už mnoho let. Jen málokoho by ale nejspíš napadlo chovat tato zvířátka doma jako mazlíčky. Třiadvacetiletá Angličanka Marie Bailey má doma 35 pijavic, které využívá k léčbě artritidy své matky.

Podle serveru Medical News Today je skutečně dokázáno, že při některých problémech je léčba pijavicemi úspěšná. Živočichy k léčbě nemocí využívali již staří Egypťané, Arabové či Řekové.

Pijavice pomáhaly především s kožními onemocněními, ale také s nervovými problémy nebo dentálními nemocemi. A v mnoha oblastech lidé procesu, při kterém si necháte pijavice přisát na tělo, aby vás zbavily nemoci, věří dodnes.

Začala u dvou pijavic

Marie Bailei začala s chovem dvou pijavic. Vybrala si druh, který se dorůstá až dvaceti centimetrů. První dva jedinci se mezi sebou namnožili a dnes jich tak má chovatelka celkem 35.

Pijavice přitom Marie krmí svou vlastní krví. Tvrdí, že jde o prevenci před nemocemi a díky tomu, že denně nechává pijavice přisáté na svém těle, cítí se neustále zdravá a plná sil.

Kromě toho s nimi léčí artritidu své matky, kterou velmi pravidelně vystavuje této terapii. „Když se přisají, je to sice chvíli nepříjemné, člověk si ale zvykne. A později cítí skutečnou úlevu,“ svěřila se podle serveru 24 News Recorder.

Chtěla by, aby jim lidé více rozuměli

V místě, kde jsou pijavice k tělu přiloženy, začnou sát krev. To podle lékařů způsobí uvolnění tlaku a v případě, že má člověk nějaké nervové či kožní problémy, může skutečně zvíře pomoci. Platí to i při artritidě.

Podle Marie její matka podstoupila mnoho způsobů léčby, tento jí ale pomohl ze všeho nejvíce. „Lidé se pijavic štítí. Já bych ale chtěla, aby pochopili, že ve skutečnosti nám dokáží tato zvířata velmi pomoci,“ vysvětluje podle webu My London.

Zdroj: My London, 24 News Recorder, Medical News Today

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články