Anatoly Moskvin vykopával z hrobů těla dívek a žen. Doma je přetvářel na panenky v životní velikosti

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Anatoly Moskvin
Zdroj: Profimedia

Na první pohled šlo pouze o muže s neobyčejným koníčkem. Anatoly Moskvin měl doma sbírku panen v lidské velikosti. Jenomže až po letech se zjistilo, jak podivný jeho zájem doopravdy je. Ve skutečnosti byly totiž panenky mumifikovanými lidskými těly, která Moskvin vykopával z hrobů na hřbitovech.


Nějaký čas se živil sčítáním nebožtíků v místech jejich posledního odpočinku. Nikoho ale nenapadlo, že po nocích z hrobů tahá mrtvá těla dívek a žen, která pak doma přetváří na panenky.

Podle serveru CVLT Nation byly dny, kdy Moskvin v hrobech dokonce sám přespával. Tvrdil, že se tak dokáže lépe vcítit do obětí, které pak doma přetvářel na panenky. Celkem se mu do zatčení podařilo mumifikovat a přetvořit 26 lidských těl.

Sčítání nebožtíků

Anatoly Moskvin byl zatčen v roce 2011, kdy se u něho v bytě našla mumifikovaná těla dívek a žen ve věku od tří do dvaceti devíti let. Na všechny panenky Rus ručně šil šaty, některým do těla vkládal hrací strojky.

Moskvin většinu těl získal v letech 2005 až 2007, kdy se na přání svého kamaráda podílel na sčítání nebožtíků. Vůbec mu nevadilo, že musel cestovat i 100 kilometrů denně a mnohdy přespávat právě na hřbitovech.

O všem se ochotně rozpovídal

Když byl Moskvin zatčen, překvapivě o svých činech nemlčel. Naopak se podle BBC bez ostychu rozpovídal o tom, jak mumifikování těl prováděl, a uvedl také několik důvodů, proč se k podobné činnosti uchýlil.

Jedním z nich byl zážitek z dětství, kdy jako třináctiletý chlapec musel políbit na čelo svou zemřelou sestřenici během pohřbu. Tehdy se v něm podle jeho slov něco probudilo. To, že mezi jeho panenkami byly pouze ženy a dívky, bylo zase kvůli tomu, že si nikdy nedokázal udržet vážný vztah. A to i přesto, že vždy toužil po rodině a především po dceři.

Moskvin byl soudy uznán za nezpůsobilého. Skončil v psychiatrické léčebně, odkud měl být v roce 2018 propuštěn. Nakonec ale úřady rozhodly o tom, že není připraven na návrat do běžné společnosti. V ústavu se tak nachází dodnes.

A to i proto, že v roce 2020 dostal šanci omluvit se rodinám, jejichž hroby a příbuzné znesvětil. On to ale podle serveru New York Post odmítl s tím, že kdyby byl volný, udělal by to znova. Zkrátka si prý nemohl pomoci a nechtěl nechávat tak krásná těla na pospas rozkladu.

Zdroj: New York Post, CVLT Nation, Daily Mail, BBC

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články