Anastasia se ohne do jakékoliv polohy. Blízcí o ni mají strach

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Flexibilita
Zdroj: Shutterstock

Udržování se v dobré kondici je velice důležité. Pravidelné protahování a posilování je zaručeně skvělou věcí, jak být v psychické pohodě. Otázkou ovšem je, do jaké míry je protahování zdravé a zda vám pružné tělo spíše neuškodí?

Anastasia Evsigneeva je osmadvacetiletá dívka, která se narodila s hypermobilitou. Denně tráví dvě až čtyři hodiny cvičením při mytí nádobí, nebo když zrovna připravuje večeři. Ráda také ohýbá tělo do zvláštních tvarů, čímž překvapuje nemalé množství lidí.

Kamarádi a blízcí mají o krásku strach

Představte si, že sedíte s přáteli u sklenky vína. Jeden z kamarádů se najednou ohne do takové pozice, kterou jen tak někdo neudělá. Jaká by byla vaše reakce? Utekli byste, nebo by vám taková věc přišla vtipná?

Anastasia je tak flexibilní, že se jí daří ohýbat tělo takovým způsobem, o jakém bychom si mohli nechat zdát. Její manžel Andrey je však z těchto pozic nervózní, protože tyto pohyby mohou skončit fatálně.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Anastasia Moving Roots (@anastasia_evsigneeva)


Ruska, která žije v kanadském Winnipegu dodala: „Ohebné tělo je dobrý spořič času. Nikdy není dostatek času na trénování a práci. Já to však zvládám při běžných činnostech, jako je vaření či pilování nehtů.

Tímto talentem se dívka chlubí i na sociálních sítích. Na svůj instagramový profil přidává videa, ve kterých provádí domácí práce a trénink zároveň.

Cvičení na jiném levelu

Své dovednosti se snaží zdokonalovat. V minulosti trénovala tři dny, aby se naučila Marinelliho pohyb, což je pohyb, při kterém umělec podporuje svoji váhu celého těla pouze kousnutím do úchytu připevněného ke krátkému sloupku v poloze s hýžděmi na vlastní hlavě.

Není divu, že o ni má partner strach. Tento pohyb je považován za jeden z nejobtížnějších a nejnebezpečnějších na světě a zvládne ho jen málokdo.

Anastasia svůj talent objevila v pěti letech, když chodila na hodiny tance. Bez jakýchkoliv bolestí zvládá ty nejextrémnější pohyby na světě. Dívka si je plně vědoma toho, že je tento druh cvičení doopravdy nebezpečný.

Jak ale sama říká, cvičení bere spíše jako trochu extrémnější jógu. Navštěvovala dokonce hodiny v cirkusu. Ještě aby ne, její otec pro cirkus pracuje a všem je jasné, po kom tento talent zdědila.

Zdroj: Mirror

Autor: Štěpán Pacík


Související články