Američanka při porodu zjistila, že má dvě vagíny. U lékařů byla přitom několikrát

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Brittany Jacobs
Zdroj: Profimedia

Až do svého porodu si myslela, že je naprosto normální žena. To, co u ní ale lékaři zjistili, ji zaskočilo. Brittany Jacobs ve svých pětadvaceti letech porodila svého prvního syna. A tehdy přišla také na to, že má dvě vagíny.

Dvě dělohy, dvě děložní hrdla, dvě vagíny. To všechno ukrývalo tělo Brittany Jacobs, aniž by o tom kdokoli věděl.

Žena trpí takzvaným děložním didelphysem. Se svým partnerem mívala často při sexu bolesti, nikdy by ji ale nenapadlo, že by to mohlo být způsobeno něčím podobným.

Kvůli bolestem nemohla porodit přirozenou cestou

K velkému zjištění došlo v roce 2020, kdy se novopečené mamince narodil syn Zac. Toho plánovala přivést na svět přirozeným způsobem. Jenomže měla tak nesnesitelné bolesti, že nakonec lékaři přistoupili k císařskému řezu.

Až v tu chvíli se ukázalo, že má žena dvě vagíny. Přitom se v minulosti se svými problémy obracela na lékaře už několikrát. Na bolesti při milování si stěžovala i svému gynekologovi, nikdo jí ale neprohlédl a nezjistil, co je příčinou.

„O mém problému se sice dá najít nějaká ta informace, ale není snadné ho odhalit. Já jsem se nicméně obracela několik let s komplikacemi na lékaře a nikdo mi nebyl ochotný pomoci. Myslím, že nedostatek jejich empatie by měl být trestný,“ svěřila se před 2 lety maminka serveru Mirror.

Měla prý štěstí

Když se o případu ženy se dvěma vagínami začalo mluvit, několik osob se jí ozvalo s dotazy. Ona se ochotně pokoušela všem poradit a pomoci, aby se jim nestalo to samé, co jí.

Jeden z mužů, který Brittany napsal, jí sdělil, že jeho žena měla stejný problém. Při porodu dítěte ale bohužel nepřežila ani ona, ani jejich syn, protože lékaři včas neodhalili diagnózu.

„Uvědomila jsem si, že přestože jsem trpěla, měla jsem vlastně štěstí. Mohlo to pro mě dopadnout daleko hůř. Já ale žiju a mám svého synka,“ říká žena s odstupem času.

Zdroj: Mirror, NZ Herald

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články