Čeští výherci loterie radí, jak naložit s penězi, až se vám poštěstí pohádková výhra

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Rady penize
Zdroj: Shutterstock

Velké výhry v loterii mohou způsobit vlnu radosti a euforie, ale také zoufalství a neschopnosti toho, jak s rychle získanými penězi naložit. A právě proto se výherci rozhodli podělit se všemi, kteří rádi sází, s užitečnými radami, jež využijí v případě, že se na ně opravdu usměje štěstěna.

1. Vypořádejte se se svými pocity

První rada souvisí s tím, co jsme nakousli v úvodu. S výhrou zkrátka přijdou různé emoce, kterými se nesmíte nechat zaskočit. Musíte se umět zastavit a pracovat s tím, co právě díky výhře prožíváte.

Když je zkrotíte, pomůže vám to zachovat klidnou hlavu, abyste si mohli pořádně rozmyslet, jak s miliony na účtu, které tam ještě včera nebyly, naložíte.

2. Promyslete si, kam peníze poputují

Rozhodně není ideální celou výhru utratit najednou. Je dobré se vyvarovat impulzivních nákupů a mít nějaký dlouhodobější plán útraty.

Pokud se ale nedokážete krotit a už předem víte, že máte tendence utrácet a utrácet, poohlédněte se po finančním poradci.

Ani tady ale neberte prvního, na kterého narazíte, dejte na rady prověřeného člověka, který už má nějaké ty zkušenosti.

3. Nedávejte své bohatství na odiv

Určitě není moudré hned vyhlašovat do světa, že máte na svém kontě miliony. Člověk se samozřejmě rád pochlubí s dobrými zprávami, ale je důležité promyslet s kým.

V případě velkých výher je lepší pořádně vybírat, komu se s onou novinou svěříte. Peníze totiž přitahují pozornost a je lepší mluvit o nich hlavně s lidmi, kteří mají vaši plnou důvěru.

4. Velké změny zatím nedělejte

Vyhráli jste v loterii a najednou si myslíte, že vám svět leží u nohou a můžete si dovolit cokoliv. Toužíte změnit práci, možná si dát i pár měsíců volno a odletět na drahou exotickou dovolenou.

Třeba vás napadlo koupit si zámek, pořídit vilu na druhém konci planety nebo strávit zbytek života na soukromé jachtě.

V tom případě zadržte. Velké změny je rozhodně lepší provádět postupně.

5. Pozor na půjčování peněz

Pokud se z vás díky loterii stane bohatý člověk, možná budete muset čelit tlaku okolí. Dejte si dobrý pozor na to, komu pomáháte nebo půjčujete.

Je v pořádku pomoci někomu, kdo to potřebuje, a obdarovat blízké. Všem prosbám a nátlaku ostatních lidí zkuste odolat. Obzvlášť těm, kteří o vás před výhrou nejevili zájem.

6. Myslete do budoucna

Samozřejmě je také dobré a výhodné myslet i do budoucna. Část peněz si proto uložte stranou na horší časy. Nemusíte úplně škudlit, ale vždy je jistější myslet na to, že může být i hůř.

Od věci také nebude splatit dluhy a půjčky – spadne vám kámen ze srdce a do budoucna budete mít vystaráno.

Zdroj: Sazka
Autor: redakce

18+ | Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.


Související články