10 neuvěřitelných věcí, které si šikovní zloději odnesli z hotelů

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
Zlodej
Zdroj: Shutterstock

Každý z nás si někdy z hotelu něco odnesl. Většinou to bývají mýdla, voňavky nebo třeba hotelové papuče, ale ti odvážnější už mají doma i hotelové ručníky nebo župany. Je to sice krádež, ale dělá to nejspíš každý. A přece nebudete v koupelně nechávat napůl využité mýdlo, které by další host po vás stejně dostal nové.

Jenomže existují hranice. A někteří lidé je, jak je vidět, neznají. Z hotelu se dá totiž odnést celá řada věcí, u některých je ale trochu náročnější nenechat se chytit. Tyhle zlodějíčky to ale nezastavilo a obohatili svou domácnost o skutečně zajímavé prvky.

U některých z nich lidé kroutí hlavou nad tím, proč si zrovna něco takového někdo chtěl vzít. U jiných zase stojí rozum nad tím, jak se s takovým předmětem někdo nepozorovaně dostal z hotelu.

Matrace

Partičce italských mladíků se asi v hotelu spalo opravdu dobře. A tak se rozhodli, že si svou postel doma vylepší touhle měkkou hotelovou matrací. A jak ji dostali ven bez toho, aniž by si jich někdo všiml? Jednoduše. Hotel totiž stojí na břehu laguny v Benátkách, takže ji prostě z okna hodili přímo na přistavenou loď.

Piano

Obrovský hudební nástroj umístěný ve vstupní hale hotelu zmizel recepčnímu doslova před očima. Později nedokázal popsat muže, kteří si ho odnesli. Věděl jenom, že byli převlečení jako stěhováci, nástroj zabalili do ochranných folií, naložili ho na vozík a odjeli s ním.

Obraz

Nikdo by asi nečekal, že v hotelu pro nejbohatší, kde jedna noc stojí zhruba měsíční výdělek průměrného amerického občana, bude někdo krást. Jelikož je zde luxusní úplně všechno, ani ozdoby stěn nejsou výjimkou. Umělecké dílo v podobě obrazu za 300 000 dolarů si zkrátka někdo odnesl domů.

Model letounu

Když už je řeč o uměleckých dílech, k poměrně závažné krádeži došlo také v hotelu, ze kterého zmizel model letounu concorde. To by nebylo nic divného, kdyby nešlo o napodobeninu velkou tři a půl metru.

Brnění

Některé hotely jsou modernější, jiné vyznávají spíše výzdobu v podobě staršího stylu. Jenomže to se někdy nevyplácí, protože zloděje, který si odnesl domů celé rytířské brnění, pravděpodobně moderní umění příliš nezajímalo. Kam ho pak doma dal nebo k čemu ho využil, už jasné není.

Vybavení do koupelny

Někteří lidé jsou vyloženě praktičtí. K takovým patřil také zloděj, který si z jednoho hotelu domů odnesl veškeré vybavení do koupelny, které se dalo odmontovat. Patřilo k němu umyvadlo, sprchová hadice, hydromasážní jednotka, záchodové prkénko a kohoutky z vany.

Kančí hlava

V jednom britském hotelu se zákazníkovi tak moc zalíbila vycpaná kančí hlava, že si ji chtěl odnést domů. Počkal si, až bude noc, a pak svůj pokus o krádež provedl. Zaměstnanci hotelu ho ale načapali, a on měl tak místo krásné nové výstavky na stěnu jen z ostudy kabát.

Lednice a pohovka

V Dubaji zmizela z jednoho hotelového pokoje lednice na minibar. Zaměstnanci se tak moc snažili dopátrat, kdo si ji mohl odnést, až si málem ani nevšimli, že kromě tohoto kusu nábytku zmizela také pohovka. Nakonec se oba předměty vrátily na původní místo, a hotel dokonce na základě toho udělal na pokoj reklamu jako na místnost s ukradeným nábytkem.

Obložení z krbu

Fantazii se meze nekladou. Jednomu z hostů v hotelu v Beverly Hills se tak moc líbilo mramorové obložení krbu, že ho postupně odnášel v batohu, až nakonec v poslední den jeho ubytování zmizel i poslední kousek. Tak snad si doma udělal hezký nový obývák.

Sauna

Ano, z jednoho rakouského hotelu se opravdu podařilo hostům odnést celou místnost. Dělali to velmi nenápadně a postupně a jako první se jim povedlo odmontovat lavici. Pak obložení, a nakonec dokonce i vybavení, jako byly ručníky a župany.

Zdroj: TikTok, rd.com, traveller.com.au
Autor: Šárka Cvrkalová


Související články