Proč je zrovna poker tak oblíbený mezi celebritami?

od Šárka Cvrkalová
3 minuty čtení
Poker
Zdroj: Shutterstock

Pokud bychom se zabývali touto otázkou pouze s výhledem na herce, odpověď se vlastně dost nabízí. Vzhledem k tomu, že během jisté etapy 20. století se točily především westerny, v nichž se poker hrával zcela běžně, herci jednoduše strávili hraním také čas mimo kamery. Jelikož poker je z podstaty zábavným způsobem trávení volného času, není se čemu divit, že někteří herci si k němu našli cestu i poté, co vyšly westerny z módy. Je ale něco speciálního, co na něm celebrity dnešní doby vidí? Na to se podíváme právě v tomto článku.

Ben Affleck a další

Zůstaňme ještě chvíli u herců, přestože poker pochopitelně nehrají všichni a raději se věnuje cvičení jako Emily Blunt. Leč pravdou je, že herci jsou už dekády součástí toho, proč je poker celosvětově sledován nadšenými fanoušky. Nejde tehdy jen o radost ze hry profesionálů, každý je ale samozřejmě zvědavý na to, jak si výborní herci povedou také v jiné disciplíně. V případě Bena Afflecka však není na místě se těšit na nějaký debakl, jelikož se z amatéra dokázal vypracovat ve zkušeného hráče. Během kariéry ovládl hned několik pokerových turnajů.

Klapka

Zdroj: Unspash

Zde se dá spatřit určitý vzor v chování celebrit, hrajících poker, a sice že to odkoukají od svých přátel či blízkých. Kromě Bena Afflecka si totiž hraní pokeru užívá i jeho kolega a kamarád Matt Damon, s nímž společně hráli turnaj, z něhož šla vítězná částka na charitu. Nicméně skutečnost, že jde o zábavu, kde mohou lidé utužovat vazby a užívat si zábavu společně, potvrzují také režisér Sam Simon a Jennifer Tilly. Oba jsou vášnivými hráči pokeru a v minulosti byli manželé, přičemž je nasnadě, že svou zálibu v pokeru posílili jeden přes druhého.

A co sportovci?

Ač bychom tady mohli hovořit o desítkách sportovců, kteří po ukončení kariéry zamířili k pokerovému stolu, vybrali jsme si dva z nich. Nejprve německého tenistu Borise Beckera, jehož našinec jistě zná, a který na Evropské pokerové tour zářil hned několikrát. Navíc v případě tenisty opravdu není s podivem, že ho zrovna poker začal bavit, neboť obě aktivity jsou do jisté míry závislé na strategii, především však člověk musí mít jasnou mysl a být v psychické pohodě, aby soupeře dokázal porazit. Plus jde v obou případech o individuální záležitosti, což se však nedá říci o fotbalu.

Přesto mezi fotbalisty najdeme mnoho nadšených pokerových hráčů. Nám se však do mapování důvodů, proč si hráči vybrali poker, hodí Rámon Colillas, u něhož jde především o touhu se neustále v něčem zlepšovat. A právě poker mu tuto možnost dává, respektive ji vlastně dává všem, ať už hrají u stolu nebo online. Je totiž dobré si uvědomit, že poker je dnes opravdu pro každého, protože jeho online verze je dostupná přes mobily, tablety i stolní počítače, přičemž mnoho webových stránek nabízí možnost se zapojit právě z pohodlí domova.

Fotbalovy mic

Zdroj: Unspash

Rámon Colillas však patří mezi ty, kteří se fyzicky zúčastnili turnajů včetně Evropské pokerové tour, přičemž k pokeru se dostal během své fotbalové kariéry ve Španělsku. Tehdy hrával se svými spoluhráči, a jelikož i po konci s fotbalem v sobě nadále měl touhu vítězit a zdokonalovat se, poker pro něj byl jasnou cestou, jak svá přání naplnit. Úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat.

Myšlenky na závěr

Z předchozích odstavců tedy vyplývá, že poker je v podstatě pro celebrity přirozeným způsobem, jak se zabavit, udržovat sociální vazby, a také cvičit mysl, případně se zlepšovat a vítězit i mimo hřiště či kurty. Zároveň je pravdou, že třeba v případě herců během pokeru přijdou na úplně jiné myšlenky, což je pochopitelně žádané, navíc v bohatými lidmi osídleném Hollywoodu je snadné najít místo, kde se poker hraje ve dne v noci.

Navíc v případě celebrit hraje svou roli i jistý zvyk na cyklus výher a proher. Sportovci i herci moc dobře vědí, co znamená být dole, a pokud se jim zrovna v pokeru nedaří, dokáží to přejít s klidem a dívat se kupředu s nadějí, že se to bude brzy lepší. Tento přístup je nedocenitelný ve všech aspektech života, ovšem pro dlouhodobé pohybování se ve světě šoubyznysu, sportu i pokeru je nezbytný, aby si člověk udržel pozitivní pohled na svět a dále se těšil z každého dne i z každé hry.


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články