Pro účinné afrodiziakum si zajděte do lesa. Hadovka smrdutá dělá s ženami divy

od Šárka Blahoňovská
< 1 minuta čtení
hadovka e1591951657744
hadovka e1591951657744

Hnilobný zápach připomínající rozkládající se mršinu, to je odér neblaze známé hadovky smrduté. Této houbě se v lese vyhýbáme obloukem. Odrazují nás od ní nejen naše čichové buňky, ale také vzhled připomínají pánské přirození. Jenže mladá hadovka je chuťově výborná, a navíc jde o účinné a prověřené afrodiziakum, z něhož jsou ženy paf.

Hadovka smrdutá roste od května do listopadu, takže je velká pravděpodobnost, že na ni v lese narazíte. Co si budeme povídat, když ji neuvidíte, charakteristická vůně vám napoví, že se vyskytuje někde poblíž.

Chutí připomíná hermelín

Pokud se rozhodnete hadovku vyzkoušet, vyrazte na jistotu s košíkem do listnatých lesů. Duby a habry jsou stromy, jaké tato houba upřednostňuje, tak hledejte převážně pod nimi.

Daří se jí ale také v jehličnatých a smíšených lesích, dokonce na ni můžete narazit i v parcích.

Sbírejte mladé plodnice, známé jako čertovo vejce, z nichž jsou výborné řízky smažené v trojobalu nebo klasická polévka kulajda. Když je smícháte s vejci, moukou a kořením, můžete si udělat chutné placičky nebo tlačenku.

Jsou vyhledávány fajnšmekry, kteří jejich chuť připodobňují k hermelínu nebo vejci natvrdo.

Ženy vzrušuje, mužům zapáchá

Mnohem zajímavější je však její využití jako afrodiziaka. Ve středověku byla hadovka smrdutá používána k výrobě nápoje lásky a zvýšení potence. Zasvěcena byla bohyni úrody Ceres.

Tyto účinky jsou podložené, a existují dokonce i studie, které sledovaly chování žen po přičichnutí k této nezvykle vypadající houbě. Američtí vědci John C. Holliday a Noah Soule totiž zjistili, že s některými ženami aroma houby zamává tak, že pociťují silné vzrušení.

Hadovka totiž obsahuje hormony, které jsou podobné látkám, jež se uvolňují při milování. Zajímavé je, že u mužů se takové stavy nekonají a cítí jen to, co jsme popisovali na začátku, tedy úporný zápach hniloby.

Autor: Šárka Blahoňovská


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články