Paříž, Řím nebo Rio de Janeiro: Místa, která stojí za to navštívit hned z několika důvodů

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
cestovani
Zdroj: Shutterstock

Patříte k milovníkům cestování? Baví vás poznávat nová místa a prohlížet si světově známé památky na vlastní oči? Pokud ano, rozhodně byste neměli vynechat těchto deset měst, která vás svou krásou dostanou.

I když v současné době koronavirová situace cestování neumožňuje, všichni doufáme, že bude brzy lépe a my opět vyrazíme na zahraniční výlety. Pro ty z vás, kteří nevědí, kam se podívat, máme pár tipů.

Najde se něco pro milovníky měst i přírody. Ať už dáváte přednost ruchu velkoměsta s obchody a nočním životem, nebo jste spíše milovníkem přírody, z našeho seznamu si vyberete.

Edinburgh

Hlavní město Skotska vás ohromí svými venkovními prostory. Snad v žádném evropském městě nenajdete tolik parků, posezení a promenád, kde si můžete užít přírodu naplno. Park Holyrood je dokonalým místem pro odpočinek stejně jako Water of Leith Walkway. Od roku 2017 je navíc Nové město v Edinburghu považováno za památku UNESCO.

Amsterdam

Amsterdam je městem nákupů a obchodních center. Díky různorodým skupinám lidí, které se zde každý den potkávají, se budete cítit jako doma, protože vždy někam zapadnete. Celkem 165 vodních kanálů spojuje přes 90 ostrovů, díky kterým vypadá zdejší příroda jako v pohádce.

Paříž

Pokud jste milovníkem velkých památek, hlavní město Francie a Eiffelovu věž byste neměli vynechat. Pro obdivovatele umění je tu slavné muzeum Louvre, kde si můžete prohlédnout dokonce i Monu Lisu. Nezapomeňte během návštěvy zajít i do restaurací. Francouzské sýry a kvalitní víno potěší všechny gurmány.

Rio de Janeiro

Město karnevalů. Město pouličních večírků a exotických pláží. Milovníci kontroverzních zážitků, kteří mají rádi hluk, barvy a užívání si života se budou v Rio de Janeiru cítit skvěle. Nezapomeňte navštívit také památník Krista Spasitele, který stojí na hoře Corcovado a je největší sochou na světě.

Kjóto

Japonská kultura se od všech ostatních kultur výrazně liší. Ve městě Kjóto si jí užijete dostatek. Překrásná příroda vás nejvíce oslní na jaře, když kvetou sakury. Během celého roku zde můžete navštívit nespočet buddhistických chrámů a dozvědět se něco o národní kultuře.

Florencie

Čtvrtá největší katedrála na světě, která se zde nachází, nese název Duomo Santa Maria del Fiore. Je obklopena dalšími památkami, kostely a sochami. Z její střechy je vidět do širokého okolí a ten výhled rozhodně stojí za to! Po procházce městem nezapomeňte na posezení v restauraci a na originální italskou pizzu.

Řím

Řím je městem bohatým na historii, kulturu i umění. Kromě nejznámějšího Kolosea je zde mnoho galerií s uměním, které potěší všechny milovníky obrazů i soch. Nachází se zde také velké restaurace, ve kterých si labužníci pochutnají na nejlepších italských pizzách nebo typických špagetách, které si doma zkrátka neuděláte.

Budapešť

I hlavní město Maďarska potěší obdivovatele architektury a umění. Mezi jeho pamětihodnosti patří především velkolepá budova parlamentu. Městu se přezdívá Město lázní. Pravděpodobně odhadnete proč. A abychom nezapomněli na jídlo: Už jste ochutnali pravý maďarský guláš?

Benátky

Benátky si zamilujete díky laguně, na které město stojí. To ale není jediný důvod, proč ho navštívit. Celkem 118 ostrovů, které na vodním kanále stojí, nabízí příležitost ke krásné procházce parky a k nákupům v obchodních centrech. Benátky jsou proslulé také svým nočním životem. Je to ideální místo pro všechny, kdo milují nakupování po setmění.

Praha

Ani v případě, že se necítíte na vycestování do zahraničí, nemusíte zoufat. Hlavní město České republiky je hojně navštěvováno cizinci a existuje k tomu celá řada důvodů. Pražský hrad, Karlův most, Václavské náměstí… To je jen krátký výčet památek, které máte přímo před nosem a které rozhodně stojí za to vidět.

Zdroj:  gogopeak.com
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články